231 grond dat met een paar gulden een grensoverschrijding niet kan worden rechtgezet; derdens: het meerendeel der perceelen is gemeten in re cente jaren, althans voorzoover het perceelen van belang be treft b.v. overal in de groote stadsuitbreidingen of neemt U Batavia: hermeten 4 tot 5 duizend, nieuwe meetbrieven in clusief erfpachtsrecht en opstal 8 a 10 duizend, totaal aantal 20 tot 22 duizend, waaruit alle Gouvernementsperceelen of tanah onbekend nog kunnen vervallen. Als derde bezwaar staat te verwachten de opmerking dat de kadastrale toestand reeds dadelijk niet meer weergeeft de occupatie toestand. D.i. echter m.i. een voordeel waar hier door terstond is op te geven welke wijzigingen werden aan gebracht sedert de vaststelling van het kadastraal plan. Als vierde en laatste bezwaar kan ik me alleen denken het eventueele fiscale bezwaar dat occupatie niet overeenstemt met kadastergegevens. Dit is ook heden zoo en lijkt mij echter heelemaal niet van belang, waar dit een hooge zeldzaamheid zal zijn en de fiscus op het oogenblik reeds niet de minste bezwaren heeft om zelfs Gouvernementsperceelen door derden geoccupeerd aan te slaan en daarna te executeeren voor belastingschuld. Als slotopmerkingen zou ik alleen nog willen wijzen op Uw aanhaling van art. 1811 B.W., welke mij niet duidelijk is op bladzijde 13 en hetgeen U sub 15 2) vermeldt op bladzij 20 over verjaring, waar verjaring m.i. nooit de kadastrale toe stand doch uitsluitend de rechtstoestand kan betreffen. Ik hoop U met het vorenstaande van dienst te zijn geweest en me niet te veel op glad ijs gewaagd te hebben en retour neer hierbij Uw bijdrage." In antwoord op het verzoek van den heer Eenschoten om een nadere uitwerking van de ideeën, neergelegd in het le schrijven, ontving hij van Mr. van Altena een tweede, dat de volgende in houd had: blz. 145 van dezen jaargang'. 2) sujJ j£e 0p jjj2 JJ2 van dezen jaargang.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 52