237 Rol II draait weer langs een 3e rol, waarop het papier of de plaat is gespannen, waarop de teekening tenslotte moet worden afgebeeld. Het is duidelijk, dat het negatieve beeld van rol II weer positief op de 3e rol wordt overgebracht. In Tsjecho-Slowakije worden op deze wijze van hermeten ge deelten, waar de kadastrale kaarten op aluminium-papier gekaar- teerd zijn, copieën op aluminium-papier vervaardigd. Waar het niet vereischt is, dat de te reproduceeren teekening foutloos overgaat, wordt volstaan met een reproductie van de ne gatieve film en wordt dus geen reproductieplaat vervaardigd. D.D. J. II. Journal du Géomètre-Expert. (Jaargang 1938, Afl. 3) DE HERKADASTREERING IN ITALIË. In bovenvermeld Belgisch tijdschrift vonden wij een interessante beschouwing over de Herkadastreering in Italië. Die beschouwing is overgenomen uit het Fransche Tijdschrift „Journal des Géo- mètres Experts et Topographes francais" en samengesteld uit een rapport van den Italiaanschen landmeter Leonida Piazzi. De schrijver van het rapport heeft het onderwerp in verschil lende hoofdstukken verdeeld; een verdeeling, die wij in hoofdzaak willen volgen, daarbij van elk hoofdstuk een kort resumé gevend. De juridische grondslagen van den eigendom en het bezit. De grondslag van de tegenwoordige Italiaansche wetgeving- wordt gevormd door het oud Romeinsche recht met zijn vele onderscheidingen, zooals die ook in de Fransche Code Civil en in ons B.W. zoo dikwijls naar voren komen. Besproken worden de private eigendom, het staatsdomein en de privé eigendom van den staat, de wijzigingen in den eigendom door natuurlijke oorzaken, ais natrekking (aanwas, aanspoeling), de mede-eigendom en de gezamenlijke eigendom, bezit en verja ring en de zakelijke rechten. Als bijzonderheid wordt vermeld, dat ook de kerkelijke goe deren onderworpen zijn aan de burgerlijke wetten en niet dan met toestemming van de Regeering verkocht mogen worden.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1938 | | pagina 58