19 Is er een rondmeting gedaan over de drie aansluitingspunte.11, en zijn de sluitfouten der rondrekening zeer gering in verhouding tot de aansluitingsdwang, dan kan men het gemakkelijk tot het voorgaande geval terugbrengen door slechts de waarden L in het begin bij de oplossing der normaalvergelijkingen te reduceeren, en deze i.p.v. de oorspronkelijke lengten te gebruiken. De recht- streeksche aansluiting van 1 naar 3 komt dan in het geheel niet in het geding. Resumé. 1. Bovenstaande methode is niet zoozeer als vereffenings-, dan wel als berekeningsmethode van belang. 2. De methode is eenvoudig, en theoretisch volkomen exact. Daardoor kan bij kleine metingen, die zonder aansluitingsdwang voldoende zuiver zijn, deze berekening de meting der aansluitings- hoeken vervangen. 3. De berekening levert gelijktijdig de indeelingen, en doet daardoor in snelheid voor de oude omzwaaiingsbepaling met af zonderlijke berekening der indeelingen niet onder. 4. Het is geen bezwaar als de aansluitingstrekken onnauw keuriger, of zelfs geheel gescheiden van de overige meting ge meten worden. 5. De aansluitingsdwang bij onnauwkeurige punten kan ge heel ten laste komen van de aansluitingstrekken. 6. Berekening in eigen assenstelsel is overbodig. 7. De methode is de eenige, die voor bepaalde, niet al te zeld zame, uitzonderingsgevallen in aanmerking komt. C. J. W. DE JONG. „TANAH ONBEKEND" TE BATAVIA. Op verscheidene plaatsen in Indië komt „tanah onbekend" voor; vooral in en bij de oudste steden en nederzettingen. Terwijl men deze gronden buiten Batavia slechts zoo nu en dan tegenkomt, is het aantal in deze Gemeente zóó groot, dat ieder, die met grondzaken te maken heeft geregeld en meestal niet tot zijn genoegen de perceelen, aangeduid met den term „tanah on bekend", in behandeling krijgt.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 23