24 deren legt, zoodat de particulier tegenover het Land zijn beter recht moet aantoonen. Hieruit volgt, dat de vragen, welke zich naar aanleiding van artikel 520 B.W. voordoen met name ook de vraag in hoever het al of niet onbeheerd zijn der perceelen van belang is, buiten beschouwing kunnen en moeten blijven." x) Reeds bij het schrijven van den Directeur B.B. van 7 April 1898 No. 1663 was bepaald, dat voor deze oud-eigendomsperceelen de gedragslijn kon worden gevolgd als is voorgeschreven voor on wettig bezeten gronden, welke tot het Staatsdomein behooren. Sedert 1898 zijn er veel perceelen „tanah onbekend" opnieuw in eigendom uitgegeven. Het bovengenoemde arrest en het schrijven van den Directeur B.B. doelde op die „tanah onbekend", welke door Europeanen en Vreemde Oosterlingen in bezit zijn genomen. De uitgifte in individueel bezitsrecht (milik) werd geregeld bij Gouvernementsbesluit van 14 Juli 1916 No. 18 2), waarbij werd bepaald: 1 e. Den Resident te machtigen om, in overleg met den Directeur van Binnenlandsch Bestuur den Inlandschen occupanten van tot domein van den Lande behoorende op de hoofdplaatsen Batavia en Meester-Cornelis gelegen gronden, waar onder die van aldaar gelegen zooge naamde onbeheerde perceelen, kosteloos het erfelijk individueel bezitsrecht op die gronden toe te kennen, voorzoover: a. zij te kennen geven daarvoor in aanmerking te willen komen. b. zij zelf, dan wel anderen van wie die gronden op recht matige wijze door erfenis, overdracht als anderszins op hen zijn overgegaan, die gronden reeds van o u d s occu- peeren een en ander ter beoordeeling van genoemd be stuurshoofd. c. geen plannen bestaan om die gronden te bezigen voor eenig werk van algemeen nut of voor eenig openbaar doeleinde met opdracht van genoemden gewestelijken bestuurder om van voormelde toekenningen aanteekening te doen houden in afzonderlijke, daarvoor aan te leggen D Nota Nolst Trenité voormeld. 2) Dit besluit is vervangen door dat van 15 Juni 1931 No. 38, zie blz. 27 e.v.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 28