27 3e. Ter verkrijging van meerdere zekerheid ten aanzien van de grenzen der occupaties, kan van de niet erfelijk individueel bezitsrecht uit te geven perceelen, een extract kadastraal plan (meetbrief) worden afgegeven. 4e. Rekening worde gehouden met de belangen van Gemeente en Land voor wat betreft de gronden bestemd of te bestem men voor den openbaren dienst. 5e. Ter voorkoming van rechtskwesties worden de gegevens van de uit te geven gronden gedurende een jaar ter visie gelegd, binnen welken termijn belanghebbenden tegen de uitgifte in eigendom of in milik op kunnen komen. Zijn er geen bezwaren dan kan de uitgifte geschieden. Om praktische redenen werd het Besluit van 14 Juli 1916 No. 18 buiten werking gesteld. Daarvoor in de plaats kwam het nog geldende Besluit van 5 Juni 1931 No. 38, waarbij de 'Resident van Batavia werd gemachtigd: I. Om, op daartoe strekkend verzoek aan de Inlandsche occu panten van tot het domein van den Lande behoorende, op de hoofdplaatsen Batavia of Meester-Cornelis gelegen gronden, waaronder begrepen de zoogenaamde „Tanah onbekend" (de benaming „tanah onbekend" is afkomstig van het Kadaster), het erfelijk individueel bezitsrecht toe te kennen, voor zoover geen plannen bestaan, om die gronden te bezigen voor eenig openbaar doeleinde, zullende die afstand kosteloos geschie den, indien de Inlandsche occupanten zelf, dan wel anderen van wie die gronden op rechtmatige wijze door erfenis of overdracht of anderszins op hen zijn overgegaan, die gronden reeds voor 1 Januari 1918 occupeerden, een en ander ter beoordeeling van genoemd bestuurshoofd, terwijl ingeval de occupatie's dagteekenen van na 1 Januari 1918 de afstand zal geschieden tegen een, in overleg met den Directeur van Binnenlandsch Bestuur vast te stellen prijs; II. In afwachting van het verleenen van het erfelijk individueel bezitsrecht, de onder I bedoelde gronden aan de Inlandsche occupanten te verhuren onder de door hem te stellen voor waarden, met bevoegdheid om het sluiten van de huurover eenkomst aan andere ambtenaren op te dragen. r) Dit i.v.m. de regeling van de z.g. beschermde woonrechten, Stbl. 1918 No. 287.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 31