30 Wordt executie van het perceel gevraagd, moeilijk bij de publieken verkoop het reeds gedeelte uit te sluiten. 2e. Door den heer Beets werd ingezien, d gebreide medewerking van het Kadaster noo at hij de meest uit- dig had. Alle door mt, bij de eigenaren het algemeen naar grenzen wordt ge- anderen dan door het Gouvernement geoccupeerde perceelen moe ten in beschouwing genomen worden. Daarvoor is het noodig, dat de grenzen van de bekende eigendomsperceelen op het terrein goed vastgelegd zijn. Nu is het echter zoo, dat de grenzen van de meeste perceelen in de gebieden, waar „tanah onbekend" voorko al heel sfecht bekend zijn. Zij verwijzen over het Kadaster, wanneer hun de aanwijzing der vraagd sobere aanwijzing. De zeer oude perceelen zijn bij de opmaking van deze kaarten 1880) niet met alle mogelijke zorg opgebracht. Opgemeten zijn slechts de zichtbare grensscheidingen. Het komt niet zelden voor, dat onder één kadastraal nummer zijn samengetrokken eenige bekende eigendomsperceelen, „tanah onbekend" perceelen, blok perceelen en tot het domein van den Lande b Het aantal kwesties over betaling van huur is voor die gedeelten bijzonder groot. Het technisch personeel, dat den heer Beéts ter beschikking stond had niet de capaciteiten, de bekende met de noodige nauwkeurigheid op het terrein uit te zetten. Van de landmeters van het Kadaster wordt een uitgebreide be kendheid geëischt met de werkwijze van de o de ligging en de grenzen der oude perceelen Het komt dan nog wel eens voor, dat door d dan valt het zeer in milik uitgegeven ude landmeters om te bepalen, en Resident in milik uitgegeven gronden, later bij opmaking van een verbeterden meet brief van een bekend eigendomsperceel, geheel nen den nieuwen meetbrief komen te liggen. 3e. de registratie. of gedeeltelijk bin- Bij uitgifte in een Westersch zakelijk recht maakt het Kadaster een meetbrief op van het uit te geven perceel. Het is dezen dienst dan bekend, welk oud perceel geheel of gedee telijk in het nieuwe

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 34