31 wordt opgenomen. De geheele perceelen, welke opnieuw uit gegeven worden, verdwijnen dan van de kadastrale kaarten en in de registers worden deze perceelen doorgehaald. Naar aanleiding van den meetbrief wordt op de officieele re gisters de bundels gerechtelijke akten bij den Raad van Jus titie of het Landsarchief de aanteekening gesteld, dat het in de akte omschreven onroerend goed geheel of gedeeltelijk op nieuw is uitgegeven. Bij uitgifte in nrilik krijgt het Kadaster bericht van het B.B., maar aangezien geen meetbrief wordt opgemaakt, kan niet worden nagegaan, welk geheel of gedeeltelijk perceel uit de registers be hoort te verdwijnen. Ook op de kaarten is niet aan te geven, voor welk gedeelte milik gevestigd is, zoodat op de plans het oorspron kelijk perceel blijft bestaan. Dit heeft weer tot gevolg, dat het niet uitgesloten is, dat het ook nog in de Europeesche verponding wordt aangeslagen. De registratie der milikperceelen geschiedt verder door het B.B. Een overzichtelijke kaart, waarop de perceelen opgebracht zijn, is niet aanwezig. De uitgiften in beheer aan overheidsdiensten worden evenmin bij het Kadaster geregistreerd. Vele oude perceelen, welke reeds geheel door uitgifte in milik en in beheergave aan de Gemeente zijn vervallen, komen nog in de loopende kadastrale registers voor. De overzichtelijkheid van de kadastrale plans wordt daardoor niet weinig geschaad. Een groote belanghebbende bij de regeling van den rechts toestand der ,,tanah onbekend" perceelen is de Gemeente. Bij kampongverbetering, bij de uitvoering van het Stadsplan, is onder handeling met de rechthebbenden vereischt. Oorspronkelijk is er dan ook over gedacht aan de Gemeente de geheele regeling (opmeting, onderzoek en registratie) over te laten. De Gemeente voelde er echter niet voor om ook voor die gedeelten, waarbij zij geen belang had, dit omvangrijke werk te verrichten. Een ambtenaar der Gemeente is bij het onderzoek der blokken door den heer Beets tegenwoordig geweest voor het aangeven van de rooilijnen en verdere Gemeentebelangen.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 35