35 We maakten reeds melding van de afkeuring, die de Raad van Indië uitsprak over het door den Directeur van Justitie ingediende ontwerp van 4 artikelen. x) Wederom zette Verstijnen zich aan het werk en een concept ordonnantie, regelende de toepassing der kadastrale kenmerken in de gerechtelijke acten en een ontwerp-Instructie voor de Be waarders van het Kadaster zagen het licht. Door tusschenkomst van den Directeur van Binnenlandsch Bestuur werden ze de Re geering aangeboden. De concept-ordonnantie luidde als volgt: ,,Dat hij wenschende in werking te stellen kantoren van Ka dastrale Bewaring en het noodzakelijk achtende, om, bij de geleidelijke invoering van het Kadaster op Java en Ma dura, tevens maatregelen te nemen om daar, waar hetzelve ge reed is, de kadastrale kenmerken in de acten van overdragt en vestiging van zakelijke regten op onroerende goederen te vermel den; Lettende op de artikelen 20, 24, 29, 31 en 33 van het Reglement op het beleid der regeering in Nederlandsch Indië; Heeft goedgevonden en verstaan; Te bepalen als volgt: Artikel 1. Naarmate de kadastrale opmetingen vorderen worden Kantoren van Bewaring opgerigt. De Gouverneur-Generaal bepaalt den kring van Bewaring, als ook den datum der inwerking treding. Artikel 2. De onroerende goederen, gelegen in eene ge heel opgemeten kadastrale afdeeling, worden, wanneer zij het on derwerp van eenen regtstitel uitmaken, daarin aangeduid door het aanhalen der kadastrale kenmerken, bestaande in: den naam der residentie, den naam der kadastrale afdeeling en de sectieletters en nom- mers der perceelen, waaronder het goed bij het nieuwe kadaster is bekend gesteld. De Gouverneur-Generaal bepaalt voor elke ka dastrale afdeeling den datum der in werking treding dezer bepa ling- I) Zie blz. 205 e.v. van jaargang 1937. Polak noemt den Directeur van Justitie als de ontwerper. Mij komt het waarschijnlijker voor, gezien het verder verloop der wordingsgeschiede nis, dat diens ambtgenoot van Binnenlandsch Bestuur het oorspronkelijke ontwerp van Verstijnen verving.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 39