36 Artikel 3. In den eersten regtstitel, die na het in wer king treden van een kantoor van Bewaring wordt opgemaakt, wor den tevens aangehaald de verpondingsnommers, waaronder het goed vroeger werd aangeduid. De laatstvoorgaande omschrijving volgens het nieuwe kadaster wordt steeds vermeld, ingeval sedert de jongste acte, het onder- werpelijk goed ten gevolge van splitsing, vereeniging enz. een nieuw nommer heeft gekregen. Artikel 4. Door den Gouverneur-Generaal zal nader wor den vastgesteld eene Instructie voor de Bewaarders van het Ka daster, regelende hunne werkzaamheden voor de samenstelling en bijhouding en de gebruikmaking van het kadastraal archief, enz." In haar vergadering van 2 Juli 1880 bracht de Raad van Indië advies uit, daarbij tevens een gewijzigd concept-ordonnantie over leggend. Het hooge college sprak zich omtrent het ontwerp Verstijnen a.v. uit: „Bij de beoordeeling van de thans ingediende voorstellen moet in de eerste plaats worden onderzocht of de sub le vermelde con- cept-ordonnancie bevat al wat daarin moet voorkomen en ook niet meer dan dat. Artikel 1 bevattende de bepaling dat kantoren van bewa ring worden opgerigt is in eene ordonnancie overbodig, omdat er slechts sprake is van uitvoering van het besluit van 10 Mei 1879 No. 4 (Staatsblad No. 164) in verband met de organisatie van het personeel van het kadaster. Alleen kan van de oprigting van een kantoor van bewaring worden melding gemaakt in den aanhef der bepaling, thans voor komende in artikel 2 der concept-ordonnancie van den Directeur, in voege als in 's Raads hierbij gevoegd concept is geschied. Artikel 2 der concept-ordonnancie van den directeur spreekt ten onregte van eene geheel opgemeten kadastrale afdeeling. Er moet niet alleen opgemeten zijn, maar het kantoor van bewaring moet ook zijn georganiseerd (men denke aan den aanleg der re gisters enz.) eer het nieuwe kadaster geheel kan in werking treden. Voorts spreekt des directeurs ontwerp van goederen, die het onderwerp van eenen regtstitel uitmaken. Artikel 584 van het burgerlijk wetboek gebruikt het woord „regtstitel" in een anderen zin dan de ontwerper der ordonnancie.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 40