40 Artikel 54. Bij overgang van één of meer gedeelten van perceelen zal tot de over te leggen stukken ter bekoming van over schrijving, mede behooren een extract uit het kadastrale plan van het perceel of der perceelen, waartoe die gedeelten behooren, met aanduiding daarop van de nieuwe grenzen en de meetcijfers, waar door zij zijn bepaald. Artikel 55. Ten einde het in het vorige artikel bedoelde extract te kunnen verstrekken, doet de Bewaarder op aanvrage de noodige opmetingen verrigten." T.a.v. art. 52 meende de'Raad het volgende te moeten opmerken: „Dit artikel zou zijn eene uitzondering op- of afwijking van artikel 18 der ordonnancie in Staatsblad 1834 No. 27 en artikel 10 der ordonnancie in Staatsblad 1873 No. 38 en is dus in eene bij een besluit te arresteeren Instructie niet op zijn plaats. Het behoeft echter ook niet in eene ordonnancie te worden op genomen. Dit onderwerp staat namelijk in verband met artikel 19 dei verordening op de vendukantoren (staatsblad 1819 No. 81) waar in men leest: In de bekendstelling der ligging en belendingen zal het vendu kantoor woordelijk de bewijzen van eigendom volgen. Zoolang dit beginsel omtrent de taak van het vendukantoor, wat betreft de juiste omschrijving der te veilen onroerende goederen, bestaat, is niet anders noodig dan dat de ambtenaar met de over schrijving belast nevens het extract uit de vendurol eene opgaaf ontvange van de kadastrale kenmerken. Volgens de landmetersinstructie (artikel 15 van staatsblad 1837 No. 3) moeten de eigendomsbewijzen voor de veiling door den landmeter worden onderzocht. Ofschoon nu waar het nieuwe kadaster gereed is de daar bedoeld geschillen omtrent de grens scheiding niet meer voorkomen behoeven te worden i) zoo blijft toch het onderzoek van den bewaarder gewenscht. Bij die gelegenheid kan hij eene opgaaf van de kadastrale kenmerken bij voegen." Artikel 54 kreeg den verkorten inhoud van het huidige artikel, in verband met art. 2 der door den Raad overgelegde concept ordonnantie. De herredigeering van artikel 55 vloeide weer voort uit de voorgaande wijziging. 1) Spatieering van mij. v.H.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 44