49 geen Wiemans in 1905 schreef en wat op het oogenblik nog zoo niet in meerdere mate geldt. „Stelt men de vraag, of door het nieuwe kadaster niet veel verbetering is verkregen, dan moet die vraag zeer stellig be vestigend worden beantwoord. Niet zoozeer echter als gevolg van de nieuwe bepalingen op het kadaster, dan wel tenge volge van het aanstellen van een voldoend, goed bezoldigd en deskundig personeel. De meetbrieven worden met zorg opgemaakt en zijn be trouwbare, zeer volledige grondslagen voor de rechtszeker heid. De kohieren der verponding zijn allengs vervolledigd en worden naar behooren bijgehouden. De verwijzingskaarten zijn in de plaats gekomen van de oude blokkaarten en kun nen, wanneer de opmaking daarvan naar behooren geregeld wordt, uitmuntende aanwijzers zijn van het wettelijk grond bezit. De kadastrale plans houden een getrouw beel-d in van het terrein tijdens de opneming." Mr. C. G. VAN HULS. Bijlage I. STAATSBLAD 1880 No. 147. R e ge ling van het gebruik, dat van de uitkomsten der ka dastrale metingen is te maken in de gerechtelijke akten betrekkelijk den eigendom en andere zakelijke rechten op onroerende goederen. Ordonnantie van 8 Augustus 1880. (Gewijzigd bij Stbl. 1890 No. 130 en Stbl. 1901 No. 217. Zie beneden). Te bepalen: Art. 1. Nadat de opmetingen voor het kadaster in eene ka dastrale afdeeling zijn afgeloopen en het kantoor van bewaring van het kadaster is georganiseerd, worden de in die afdeeling ge legen onroerende goederen, welke het onderwerp uitmaken van eene gerechtelijke akte als bedoeld in artikel 1 der ordonnantie van 21 April 1834 (Staatsblad No. 27), artikel 1 der ordonnantie van 21 Februari 1873 (Staatsblad No. 38) en de artikelen 26, 31, alinea 1, en 34 der bepalingen omtrent de invoering van- en den overgang tot de nieuwe wetgeving, daarin aangewezen door ver melding van de kadastrale kenmerken, bestaande in: D Tijdschrift voor K. en L., jaargang 1905, blz. 51.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 53