50 den naam der residentie; den naam der kadastrale afdeeling, en de sectie-letters en nommers, waaronder de perceelen bekend zijn. Art. 2. Wanneer een onroerend goed bestaat uit een gedeelte van een kadastraal-perceel, behoort tot de stukken, benoodigd voor de opmaking der gerechtelijke akte, een meetbrief, zijnde een extract uit het kadastrale plan, waarop de nieuwe grenzen en de meetcijfers, waardoor zij worden bepaald, zijn aangewezen. Die meetbrief wordt vermeld in de gerechtelijke akte en daar aan vastgehecht. Art. 3. De laatst voorgaande omschrijving volgens het nieuwe kadaster wordt vermeld, ingeval een perceel sedert de laatste ge rechtelijke akte, waarvan het een onderwerp uitmaakte, een nieuw nommer heeft gekregen. Art. 4. De Gouverneur-Generaal bepaalt voor elke kadastrale afdeeling den dag, waarop de vorenstaande bepalingen in werking treden. Van het onroerend goed, dat voor het eerst na die inwerking treding het onderwerp eener gerechtelijke akte uitmaakt, wordt daarin ook het verpondingsnommer vernield. Bij de ordonnanties van 1890 S. 130 en 1901 S. 217 werd artikel 1 a.v. gewijzigd: Nadat de opmetingen voor het kadaster in eene kadastrale af deeling of in een district zijn afgeloopen en het kantoor van be waring is georganiseerd, worden de in die kadastrale afdeeling of in dat district gelegen onroerende goederen, welke het onderwerp uitmaken van eene gerechtelijke akte, als bedoeld in artikel 1 der ordonnantie van 21 April 1834 (Stbl. No. 27) artikel 1 der ordon nantie van 21 Februari 1873 (Stbl. No. 38) en de artikelen 26, 31, alinea 1 en 34 der Bepalingen omtrent de invoering van- en den overgang tot de nieuwe wetgeving, daarin aangewezen door de vermelding van de kadastrale kenmerken. Die kadastrale kenmerken zijn: le. in de kadastrale afdeelingen, opgemeten ingevolge het bepaal de bij II, sub le, van artikel 1 van het besluit van 10 Mei 1879 No. 4 (Stbl. No. 164): a. de naam van de residentie; b. de naam der kadastrale afdeeling, en

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 54