52 d. het afgeven van landmeterskennissen en meetbrieven, het verstrekken van extracten uit het verleenen van inzage in de kadastrale kaarten en in de registers en het geven van mondelinge inlichtingen omtrent den inhoud van deze stukken. Art. 51. In de landmeterskennissen, welke volgens de ordon nantiën van 21 April 1834 (Staatsblad No. 27) en van 21 Fe bruari 1873 (Staatsblad No .38) moeten worden overgelegd, zul len, nadat de bepalingen van de ordonnantie van 8 Augustus 1880 (Staatsblad No. 147) in de betrokken kadastrale afdeeling zijn in werking getreden, de onroerende goederen worden omschreven door de aanhaling van de kadastrale kenmerken, bestaande in: den naam der residentie; den naam der kadastrale afdeeling; de sectie-letters en nommers der perceelen, waaronder het on roerend goed bij het nieuwe kadaster bekend is, en de inhouds- grootte. De landmeterskennis, moet daarenboven bevatten het verpon- dingsnommer. De laatst voorgaande omschrijving volgens het nieuwe kadaster wordt steeds vermeld, ingeval sedert de jongste akte het onder- werpelijk goed ten gevolge van splitsing, vereeniging, enz. een nieuw kadastraal nommer heeft gekregen. Art. 52. In geval van openbaren verkoop worden de bewijzen van eigendom, volgens artikel 20 der instructie in Staatsblad 1908 No. 189 aan het vendukantoor ingeleverd, door den bewaarder onderzocht, die, als geene landmeterskennis vereischt wordt, er eene opgaaf der kadastrale kenmerken bijvoegt, welke door het vendukantoor wordt gehecht aan het extract uit de vendurol be doeld in artikel 18 der ordonnantie van 21 April 1834 (Staatsblad No. 27) en artikel 10 der ordonnantie van 21 Februari 1873 (Staatsblad No. 38). Art. 53. Zoo de overeenkomst gedeeltelijke perceelen betreft, wordt op de landrneterskennissen tevens vermeld, dat de geschat te waarde, of, bij publieken verkoop de koopsom, slechts betrek king heeft op het gedeelte, dat op den mede overgelegde meet brief, bedoeld in het volgende artikel, nader is aangeduid. Art. 54. In dat geval wordt aan de landmeterskennis een meet brief gevoegd als bedoeld in artikel 2 der ordonnantie van 8 Au gustus 1880 (Staatsblad No. 147).

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 56