53 HET Vie INTERNATIONALE LANDMETERSCONGRES. In aansluiting op het Ve Internationaal Congres voor Fotogram- metrie kwamen van 5 tot 10 October 1938 te Rome de vertegen woordigers van de 14 landen, welke lid zijn van de Internationale Landmeters-Federatie, tezamen. Aangezien wij een belangrijke gebeurtenis als een internationaal congres van vakgenooten niet stilzwijgend voorbij mogen gaan, geven wij hieronder een kort resumé van hetgeen te Rome ver handeld en besloten is. Bij de samenstelling van het overzicht strekten het tijdschrift „Allgemeine Vermessungsnachrichten" (1938 No. 36) en het „Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde" (1938 Afl. 6) tot bron. We hebben gemeend te kunnen volstaan met een opsomming van het technische programma, dat over 5 werkcommissies was verdeeld en van de resultaten van de vergaderingen dier com missies. Voor de verdere bijzonderheden van het Congres en de daar mede verband houdende feestelijkheden zij verwezen naar boven genoemde tijdschriften. De onderwerpen, die behandeld werden waren a.v. over de 5 commissies verdeeld: le. Kadaster, 2e. Werkwijzen, Instrumenten en Fotogrammetrie, 3e. Stedebouw en Streekplannen, 4e. Vak opleiding en Organisatie en 5e. de Jonge Landmeters. Het aantal rapporten, dat was binnengekomen ter inleiding van de besprekingen, bedroeg niet minder dan 33, verdeeld over de 5 commissies. Hoewel de inhoud dier rapporten in vele gevallen zeer interes sant mag heeten, zou het ons te ver voeren indien we er nader op ingingen; daarom moeten we volstaan met een korte weergave van de eindconclusies, welke de commissievergaderingen ople verden. le Commissie: De kadasterkaarten moeten volgens moderne inzichten worden opgenomen, opdat ze niet alleen kunnen dienen voor fiscale doel einden, doch ook voor de samenstelling van grondboeken, in het algemeen dus voor de rechtszekerheid. Bovendien moeten ze ook te gebruiken zijn voor de uitvoering van allerlei publieke werken,

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 57