72 hoeften aller bevolkingsgroepen in overeenstemming met hun aard, naar een harmonische functionneering van de stad als geheel, een en ander in juiste aansluiting aan hare omgeving en met inachtneming van hare functie in algemeen verband. 2. Op dien grondslag houden zij tenminste in, dat: a. de noodige gebieden bestemd worden voor de volkshuis vesting, voor inrichtingen van bedrijf en handel, voor pu blieke bouwwerken, voor ontspanning en sport in de open lucht, voor begraafplaatsen, voor het verkeer te land, te water en in de lucht, voor de afwatering en voor de ver der noodige sociale, technische en hygiënische voorzie ningen; b. bevorderd worden een passende intensiteit van het ge bruik van den grond en een vlot en veilig doorgaand en plaatselijk verkeer; e. bij het aanleggen en bouwen verzekerd worden de orde lijkheid, de bruikbaarheid, de hechtheid, de veiligheid en de voorzieningen tegen brand- en luchtgevaar, en in acht genomen worden de eischen der hygiëne; d. beschermd worden werken of complexen van belang uit historisch, cultureel of aesthetisch oogpunt, tegengegaan wordt ontsiering en bevorderd wordt het ontstaan van nieuwe schoonheid; e. rekening wordt gehouden met de ter plaatse gebruikelijke aanleg-, bouw- en levenswijzen en materialen; f. bevorderd wordt, in het bijzonder voor de minder bemid delde bevolkingsgroepen, een sociaal, economisch en hy giënisch zoo goed mogelijke huisvesting, overeenkomstig hunne zeden en behoeften. 3. Geen stadsvormingsvoorschrift mag door den rechter buiten toepassing worden gelaten, op grond van strijd met de voor schriften van dit artikel. Voorzoover het Kadaster ter sprake komt, wordt er weinig goeds van verteld. De paragrafen van de Toelichting, handelend over grondrech ten houden o.m. het volgende in: 62. Het agrarisch-rechtelijk stadsbeeld vertoont in Indië een onovertroffen bontheid, een veelal ook practisch haast onontwarbare mengeling van Inlandsch bezitsrecht (al dan

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 76