106 POLYGOONVERZEKERING BANDOENG. Bij de herziening van de polygoneering Bandoeng werd aan de Gemeente, die o.a. de kosten der verzekering van de polygoon- punten op zich heeft genomen, den wensch kenbaar gemaakt, de verzekering dier pun ten te doen geschieden op de wijze, aan gegeven in „Polygoonverzekering 1938" 4), dus gedeeltelijk middels de daarin beschre ven straat pot ten en gedeeltelijk met gebruik making van (in dit geval) Strauspalen 2). Ook zou de verzekering der oude polygoon- punten, om vroeger vermelde redenen 3), moeten worden vervangen. De Gemeente is hiermede accoord gegaande werkzaam heden werden opgedragen aan den Tech- nischen Dienst. Als bezwaar werd aangevoeld, dat de ruim 500 nog aanwezige oud-model straatpotten 4) zouden moeten worden afgedankt, terwijl ze grootendeels in nog zeer goeden staat verkeeren. De reden van het niet meer bruikbaar zijn van dit model straatpotten was gelegen in de geringe hoogte (n.l. 27 cmhet nieuwe model heeft een lengte van 60 cm), waardoor, bij verzekering van het polygoonpunt op de vereischte diepte onder het wegdek, de zich tusschen pot en paal bevindende wand zou kunnen afkalven en dus het gat zou dichtvallen. Om de kortere straatpotten te kunnen gebruiken, zouden daartegen maatregelen moeten worden ge troffen. x) Polygoonverzekering 1938, door J. van Mil, T.v.h.K. 1938, blz. 52. 2) Zie: Verzekering van polygoonpunten, door J. van Mil, T.v.h.K. 1937, blz. 85. 3) Zie: Verzekering en onderhoud der stadspolygonen, door J. van Mil, T.v.h.K. 1938, blz. 13. 4) Zie: Iets over verzekering van polygoonpunten, door W.G.P. Hortsing, T.v.h.K. 1931, blz. 29. jDoor^rtccZe AS (óetonsien ririy)

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 36