132 landmeterskennis, afstand circa 2(XX) meter Het Kadasterkantoor wijst hein er op, dat hij eerst een verklaring moet vragen van den Invorderingsdienst der belas tingen, dat geen verponding achterstallig is. „Maar, „ik heb hier de biljetten van de laatste vijftien jaar bijeen, met alle daarop vermelde betalingen, waaruit blijkt dat alles afbetaald is". Het helpt niet; Jantje zal en moet naar het belastingkan toor. Gelukkig is de afstand niet ver, circa 50 Op het belastingkantoor kan Jantje wachten of den vol genden dag terugkomen. Daar Jantje nog andere zaken te regelen heeft, besluit hij tot het laatste. Naar huis en weer naar het Belastingkantoor 4000 Jantje gaat nu triomfantelijk naar het Kadaster 50 Nadat hij een douceurtje voor het Gouvernement, voor nog te bewijzen diensten, heeft neergeteld, krijgt hij de medcdeeling, dat de landmeterskennis zal worden opgemaakt en gaat naar huis 2000 Jantje denkt nu dat een paar dagen voldoende zijn voor één bladzijde tikwerk, (tikte hij vroeger op het kantoor niet minstens 10 bladzijden per dag?), en gaat informeeren. Heen en terug 4000 Het stuk is echter bij lange niet klaar en men belooft hem, dat het over een dag of vier/vijf klaar zal zijn. Nieuwe tocht naar het Kadaster, hee.n en terug 4000 Jantje ontvangt de stukken en brengt alles naar den Raad van Justitie, afstand in het vorenstaande reeds begrepen, de betrokken ambtenaar wijst hem er op, dat hij eerst een „Mach tiging tot storting van het Overschrijvingsrecht" moet vragen aan de Inspecteur van FinanciënJantje met de stukken naai de Inspectie, waar hij over drie dagen mag terugkomen. Af stand Raad-Inspectie en naar huis. (Gelukkig woont Jantje niet op Djatingaleh), 2 X 2000 meter 4000 Drie dagen later haalt Jantje de stukken van den lnspecteur en brengt ze naar den Raad van Justitie, 2 X 2000 nieter 4000 Vriendelijk wordt Jantje verzocht twee formaatzcgels voor de minuut en het afschrift te brengen, hetgeen een wandeling naar het postkantoor en terug ten gevolge heeft 2 X 2000 meter 4000 (Jantje wordt langzamerhand zoo slank als een den door de vele wandelingen, het eenige goede in het systeem). Gelukkig brengt de Raad van Justitie de stukken, benoodigd voor de storting van recht en leges, thuis. Jantje krijgt zijn machtiging tot storting en haast zich naar 's Landskas om aan zijn verplichtingen te voldoen, onge rekend het tijdverlies dat men bij 's Landskas niet ontkomt. (Het is moeilijk geld aan het Gouvernement kwijt te raken!) Ongerekend de afstanden tijdens het wachten afgelegd in „Salles des Pas Perdus" van het Ontvangkantoor, legt Jantje weer 2 X 2000 meter af 4000

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 62