168 Behalve in KP I kon in alle punten van het primaire driehoeksnet Bandoeng centrisch worden gemetenevenals bij de aansluitingsmeting waren alle richtpunten bezet met heliotropen. De secundaire kadastrale driehoekspunten zijn zooveel mogelijk halverwege het centrale punt KP I en de overige primaire driehoeks- punten gekozen. Een uitzondering daarop maakt KS i (Q632), ge vormd door de stang op den toren van het Departement van Verkeer en Waterstaat. Dit punt is speciaal als KS-punt gekozen wegens het goede uitzicht vanaf den vloer onder het torendak. Echter was excen trische opstelling van het instrument noodig en wel op vier punten. Eén dezer punten is verzekerd door een ronde koperen bout, waarin twee zaagsneden zijn aangebracht. KS 2 is een nieuw punt, verzekerd door een koperen bout, gemetseld in den Oostelijken toren van de villa „Isola". KS 3 valt samen met T 17. Hier staan twee pilaren: een pilaar volgens het Q-model, waarin het identificatiebordje is aangebracht en waarop is gemeten en een pilaar T-model, evenwel van geringer hoogte dan gebruikelijk. Het midden van dezen laatstgenoemden pilaar is bepaald door een excentriciteitsmeting. KS 4 is een nieuw punt, verzekerd door een koperen bout, gemet seld in het Zuidelijke vlakke gedeelte van het dak van de Liberty- bioscoop. KS 5 is een nieuw punt, verzekerd door een betonnen paal met een bout, waarin een boring, onder een der antennemasten van het radiozendstation Dajeuhkolot der P.T.T. De opstelling van instrument, signaal en heliotroop is geschied op het 90 111 hoog gelegen platform van den mast. Door projecteeren van standplaats en richtpunt konden de excentriciteitselementen worden bepaald. KS 6 en KS 7 vallen samen met resp. T 6 en T 1. Ook de tertiaire kadastrale driehoekspunten konden niet alle zoo danig worden gekozen, dat ze samenvielen met topografische driehoeks punten, omdat dan of bebouwing met pijlers of zware uitkappingen noodig zouden zijn geweest. Hier volge een korte omschrijving van de ligging der nieuwe KT- punten KT 3 is gelegen in den vlaggestok van de z.g. villa van Han aan den Dr. de Grootweg. De standplaats op den toren is verzekerd door een koperen bout.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 36