169 KT 6 is verzekerd door een Strauspaal in een galengan nabij KQ 184, dat als aansluitingspunt voor den polygoon in de driehoeks meting is opgenomen. KT 9 is verzekerd door een betonnen paal met ijzeren bout, waarin een boring, onder een antennemest van het Radiolaboratorium. Als standplaats voor theodoliet en heliotroop heeft gediend het on geveer 60 m hooge platform in den mast. Het signaal was bevestigd aan de U-ijzers, waaraan de antenne hangt. De excentriciteitselemen ten werden bepaald uit projecteeringen. Een hulprichting was daarbij noodig, daar op den beganen grond boven den betonnen paal geen richting was uit te zetten voor de oriënteering. KT 10 is verzekerd door een Strauspaal in den desaweg, die den Bandjaranweg en den Kopoweg verbindt. De bouw van een triangu latiepilaar op een weg is niet goed mogelijk en in de sawah's aan weerszijden niet aan te bevelen wegens storingsgevaar (slappe bo dem), vandaar de verzekering door een Strauspaal. Dit driehoekspunt is vastgelegd door twee Strauspalen in den weg, één ten Oosten en één ten Westen op een afstand van rond 100 111 er vandaan. KT 13 is het midden van het bovenvlak van een ongeveer 40 m hooge n antennemast bij het Zendstation van de Luchtvaartaf deeling. KT 14 is verzekerd door een koperen bout in de Westelijke fun deering van antennemasten, (welke thans zijn verwijderd) tegenover het Badhotel Tjimindi". Als bijzonderheid valt hier te vermelden, dat, om deze uitkappingen of bebouwing te voorkomen, niet volstaan kon worden met de meting in een enkel punt. Van de vier richtingen in het punt Centrum waren er 2 vanuit het punt zelf zichtbaar, de beide andere slechts vanuit punten, respectievelijk 40 111 Oostwaarts en 88 m Noordwaarts van Centrum gelegen. De derde en vierde richting werden dan ook op die plaatsen ge meten. Voor de overbrenging van die richtingen naar Centrum dien den als oriënteeringen de wederkeerig gemeten richtingen Centrum- hulppunten 1 en 2 en hulppunt 1 hulppunt 2. KT 15 is verzekerd door een koperen bout, gemetseld op het hoog ste (platte) dak van het onderstation Tjibabat van 's Landswater- krachtbedrijf „Bandoengsche Hoogvlakte". Het aanbrengen van den bout op het dak is geschied, omdat tegen het hakken van een gat in het betonnen dak, waarin de verzekering zou worden gemetseld, bezwaren werden geopperd.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 37