4 A. TOELICHTING OP HET GEBRUIK VAN DEN KLAPPER. De klapper is ingedeeld in 3 afdeelingen, die elk weer zijn onder verdeeld in rubrieken. Voor deze onderverdeeling worde verwezen naar de hieraan voorafgaande „Inhoud Klapper". De namen der auteurs of commentatoren zijn cursief gedrukt. Er is zooveel mogelijk gestreefd naar publicatie van alle namen voor zoover deze niet onder de betreffende artikelen voorkwamen, zijn ze tusschen haakjes geplaatst. Op dezelfde wijze is gehandeld t.a.v. de ontbrekende deelen der namen; waar slechts was onderteekend met een pseudoniem, is daarachter de naam ook weer tusschen haakjes vermeld. In het algemeen geldt, dat de onderdeelen der Klapper, welke tusschen haakjes zijn geplaatst, niet als zoodanig in de artikelen of de onderteekening daarvan zijn vermeld. Vervoig-artikelen zijn van tusschen haakjes geplaatste Romeinsche cijfers voorzien, althans voor zoover die artikelen bij de publicatie reeds niet op die manier waren aangeduid. In de gevallen dat de Redactie commentaar leverde dan wel aan teekeningen maakte bij eenige bijdrage is zulks aangeduid met (m. a. R.) Boekbesprekingen en beschouwingen over prospecti zijn respectievelijk voorzien van de aanwijzingen (B) en (P), terwijl achter commentaren op, of uittreksels uit artikelen van andere tijdschriften, eveneens tusschen naam, jaargang en aflevering of bladzijde daarvan zijn aangegeven. De titels van artikelen, die in meer dan één rubriek zijn onder gebracht, zijn om plaatsruimte te sparen, veelal slechts eenmaal voluit genoemd, terwijl voor de tweede of volgende maal is volstaan met verwijzing naar de betreffende afdeeling, de rubriek en het volgnum mer in de rubriek, waaronder het de eerste maal in de klapper voor komt; ook deze verwijzingen werden tusschen geplaatst. Gemeend is te kunnen volstaan met opgave van den jaargang en de eerste bladzijde van elk artikel. Naast jaargang en bladzijde ook het nummer van de betrekkelijke aflevering te vermelden, werd overbodig geacht in verband met de doorloopende nummering der bladzijden per jaargang. Slechts bij de jaargangen 1935 en 1936, die elk uit 2 afleveringen bestonden, is ook de aflevering genoemd, daar in elk dier afleveringen de nummering der bladzijde met één aanvangt, derhalve een door loopende nummering ontbreekt.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1939 | | pagina 5