10 zouden komen alle polygoonpunten, grenspalen, de voornaamste wegen, waterloopen, huizen en zichtbare terreinafscheidingen, terwijl tevens van alle polygoonpunten en grenspalen (v.z.v. op de foto's zichtbaar) coördinaten met behulp van den stereoplani- graaf zouden worden uitgemeten. 2e. Van het Zuidelijk gedeelte, aan de hand van twee door het Ka daster aan de uiteinden dezer strook te verstrekken paspunten, langs luchtfotogrammetrischen weg coördinaten en hoogtecijfers van de tusschenliggende polygoonpunten zouden worden bepaald, terwijl tevens van het meest Zuidelijke gedeelte dezer strook (gelegen tusschen de polygoonpunten 244 en 262), hetwelk zich kenmerkt door wat dichter begroeiing, wederom kaarten 1 1000 zouden worden vervaardigd. Daar het tweede gedeelte der proef, door verschillende oorzaken, welke hier verder niet ter zake doen, geen voortgang kon vinden, zal in het vervolg slechts over het eerste gedeelte gesproken worden. Het benoodigd aantal paspunten werd gesteld op een zoodanig aantal, dat bij een fotoschaal van 1 2500 minstens vier punten op elke foto voorkwamen. Teneinde te zorgen, dat de polygoonpunten en grenspalen uit de lucht zichtbaar zouden zijn, werden de eerste voorzien van een driearmig kruis met armen van 0.50 bij 1.50, vervaardigd van ge vlochten bamboe en witgekalkt, terwijl de als paspunten op te geven punten gekenmerkt werden door vierarmige kruisen van 0.40 bij 1 m. De grenspalen werden voorzien van een laag witkalk. De foto's werden genomen door de Knilmdaar deze maatschappij echter niet over uitwerkingsapparaten beschikte, is het uitwerken der gegevens te Delft geschied onder leiding van Professor Schermerhorn. Uitvoering der kadastrale werkzaamheden Ie. Zooals reeds gezegd werd het geheele gebied gepolygoneerd. In verband met het benoodigd aantal paspunten, en ook met het feit, dat het hier geen object betrof waar een dicht kadastraal vaste puntcn- net noodzakelijk was, leek het niet noodig alle polygoonpunten per manent te verzekeren. In totaal werden geplaatst 272 polygoonpunten, waarvan 100 permanent verzekerd door Straus-palen met vierkante kop. De afstanden tusschen deze palen bedragen in doorsnede 150 m.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1940 | | pagina 17