34 een kadastraal tarief (G.B. 22-8-1939 Publicatieblad 1938 No. 65) en zal binnenkort verschijnen een instructie voor de ambtenaren van het kadaster Deze instructie zal geleidelijk worden vastgesteld aan de hand van de in de praktijk verkregen ervaringen. Tevens werd besloten het bestaande meetbrievensysteem te handhaveneen instructie voor de opmaking van meetbrieven zal in de instructie voor de ambtenaren van het Kadaster worden opgenomen. Het spreekt van zelf, dat ook voor de technische werkzaamheden instructies zijn verschenen of nog zullen verschijnen. Hierbij wordt een dankbaar gebruik gemaakt van de diverse instructies van het Her- kadastreeringskantoor van den Oost Indischen Kadastralen Dienst en van de nieuwe Handleiding voor de technische werkzaamheden van het kadaster in Nederland. De bedoeling is te komen tot een cijferkadaster. Daarbij zal ge bruik gemaakt worden van de meest moderne instrumenten voor zoo ver de aanschaffing daarvan economisch verantwoord is. Het spreekt vanzelf, dat de meetsystemen worden aangepast aan de verschillende terreinsomstandigheden en grondprijzen. Het ligt dan ook in de be doeling een veelvuldig gebruik te maken van de dubbelbeeldtachy- metrie. De omstandigheden op Curasao lijken voorloopig niet gunstig voor de toepassing van luchtfotogrammetrie voor kadastrale doeleinden (zie mijn artikel in „Fotogrammetrie" deel I No. 2 blz. 37). Momenteel is een overzichtskaart op schaal 1 a 2500 van Willem stad en omgeving in Delft in bewerking, waarvoor de grondslag is geleverd door luchtfoto's. Deze kaart zal een belangrijk hulpmiddel zijn om de toepassingsmogelijkheden van de luchtfotogrammetrie voor kadastrale doeleinden op Curasao te beoordeelen. Het ligt in mijn bedoeling in eenige artikelen achtereenvolgens te behandelen: a. de toestand voor de invoering van het kadaster; b. de technische grondslag van het kadaster c. de juridische grondslag van het kadaster d. de inrichting van de administratie; e. de ervaringen opgedaan bij de kadastreering; de organisatie van den dienst. (Wordt vervolgd J. POLMAN Landmeter van het Kadaster Willemstad, Curagao.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1940 | | pagina 45