195 Voorts is er m.b.t. de verrichtingen sub a en d van punt 112 van een meetbrief volstrekt geen sprake. 114. In wezen zijn de meetkundige verrichtingen soortgelijk aan de z.g. „andere werkzaamheden" als bedoeld in punt 32 sub c, met dit verschil evenwel, dat particuliere instanties daarbij uitgeschakeld zijn of de bevoegdheid missen om het werk ten uitvoer te brengen, zoodat het Kadaster zich niet aan betreffende opdrachten mag of kan onttrekken. Het is duidelijk, dat m.b.t. de in punt 112 gespecificeerde werk zaamheden een betere tariefregeling wordt gevonden in den maatstaf der zelfkosten, welke overeenkomstig de beginselen van het slot van punt 36 met een toeslag van 10% moeten worden verhoogd 130). Uiteraard zal het aldus te heffen tarief het meetbriefsalaris niet mogen overtreffen, aangezien het anders voor belanghebbende voor- deeliger zal uitvallen, om een meetbrief aan te vragen. III. Hetgeen de ontwerp-ordonnantie moet inhouden. Zuivering der ordonnantie 1926 115. De voorgaande uiteenzettingen en conclusies doen zien, dat de huidige tariefordonnantie, Staatsblad 1926 No. 144, menige wijzi ging behoeft. In de allereerste plaats dient de materie van de te ont werpen nieuwe ordonnantie beperkt te blijven tot zvezenlijke tarief- bepalingen. De voorschriften welke vervat zijn in 1 lid (2), 2 lid (6), 13 lid (2) en de eerste zinsnede van 6 van het tarief van genoemde ordonnantie dienen derhalve te worden overgebracht naar de overschrijvingsordonnantie of naar verordeningen, waarin de ka dastrale werkzaamheden zijn geregeld 131 130) De meetkundige verrichtingen zullen derhalve worden beschouwd en getarifieerd als „andere werkzaamheden", die voortvloeien uit- of verband houden met overheidsmaatregelen. Deze gedragslijn ware conform de huidige opvattingen eveneens te volgen voor grensuit- zettingen. In alle overige gevallen zal, zooals aan het slot van punt 36 is aan gegeven, de percentagetoeslag op 20% worden gesteld. Tot de overige gevallen worden gerekend alle niet uitdrukkelijk getarifieerde tech nische, registratieve of administratieve werkzaamheden, welke door het Kadaster ten gerieve en op aanvraag van het publiek worden verricht (landmeetkundige of kartografische constructies, particuliere grondboekhoudingen, perceeloverzichten, verkavelingswerk, enz.). 131) Zie de punten 11, 29 en 30.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1940 | | pagina 36