205 NOGMAALS HET Vie INTERNATIONALE LANDMETERSCONGRES. In de eerste aflevering van jaargang 1939 van dit tijdschrift gaven we een kort verslag van het in hoofde dezes bedoelde congres dat in October 1938 te Rome werd gehouden, welk verslag we ont leenden aan een tweetal andere landmeetkundige tijdschriften om de eenvoudige reden, dat ons geen andere gegevens ter beschikking ston den. Kort daarop werd door den Nederlandsch-Indischen afgevaar digde, den heer P. H. M. Plasman een voorloopig verslag van het op het congres behandelde uitgebracht. Dit werd door ons tot op heden niet gepubliceerd daar we met den heer Plasman in den zoeten waan verkeerden, dat het voorloopige verslag spoedig door een definitief gevolgd zou worden. Noch de Nederlandsche, noch eenige der andere internationale delegaties slaagde er voor het vertrek van onzen afgevaardigde uit Europa evenwel in tot de samenstelling van een definitief verslag te geraken, omdat de gegevens, ondanks herhaalde verzoeken en toezeg gingen steeds uitbleven en tot het uitbreken van den oorlog uitgeble ven zijn. Vermoedelijk dient de massa papier welke op dit congres verwerkt is, thans voor de fabricatie van rookgordijnen, waarachter de fascis tische slagvloot de Mare Nostrum beheerscht. Naar de heer Plasman ons mede deelde was het de bedoeling der Federatie, ook bij dit congres, alle vergaderingsdebatten steno grafisch op te laten nemen door een heirleger van internationale tolken en stenografen. Deze debatten zouden dan, althans volgens een congresmededeeling, enkele uren na afloop der vergaderingen in de hotels bezorgd worden door ijlboden. Waarschijnlijk ijlen deze boden nog, hetzij in een Grieksch veldhospitaal dan wel op de hel lingen van het Albanisch bergland en wel vóór de Grieksche bajonetten uit. Maar het verslag der eerste vergadering moet nog steeds ver schijnen. Deze organisatiefout van het nationaal fascistisch syndicaat van italjaansche landmeters was lang niet de eenige. Zoo werd nagenoeg iedere vergadering gesaboteerd door een stel prille heethoofdige zwart hemden, dat ellenlange betoogen in het sooloomioosch hield en kabaal maakte. Deze vlegelachtigheid bereikte zijn hoogtepunt in de slotverga dering, welke tenslotte ontaardde in een rel, waarbij vele internationale gedelegeerden de zaal uit protest verlieten.

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1940 | | pagina 46