206 Dat het Nederlanclsche en Indische kadaster althans nog over de rapporten beschikt, welke n.b. de inleiding vormden voor de debatten, is volgens den heer Plasman te danken aan het feit dat de twee jong ste leden der delegatie ze met moeite bijeengaarden uit een onge sorteerde berg van die rapporten in vier talen. Dit heeft uren geduurd en men zag waardige oude heeren met baarden, op den grond gezeten, een levendige ruilhandel voeren op de manier zooals dat op plaatjes beurzen gaatwie ruilt er twee rapporten A in het Engelsch tegen één rapport Q in het Fransch Deze rapporten hadden overigens den deelnemers enkele maanden vóór het congres moeten bereikenVan een betrekkelijk korten tijd voor de debatten, moest dan ook nog zooals in het voorloopig verslag is aangestipt een beduidend deel afgenomen worden om die rapporten te resumeeren, opdat men zou weten waarover gede batteerd zou worden. Inderdaad is het organiseeren van een congres moeilijker dan schoorsteenvegen of met marmotjes loopen. Hoe dit alles zij, nu we nagenoeg de zekerheid hebben, dat van een definitief verslag wel nooit meer sprake zal zijn, moeten we ons maar tevreden stellen met het voorloopige, dat ons welwillend ter beschikking werd gesteld door het waarnemend Hoofd van het Ka daster en hieronder volgt. Red. Voorloopig verslag over het zesde Internationaal Congres voor Landmeetkunde te Rome. Bij besluit van Z.E. den Gouverneur-Generaal van Nederlandsch- Indië, dd. 25-VIII-'38 No. 21, werd aan ondergeteekcnde, P. H. M. Plasman, Inspecteur 2e klasse bij het Kadaster, opgedragen om zich, in aansluiting aan het hem verleende buitcnlandsch verlof wegens langdurigen dienst, naar Rome te begeven, teneinde als vertegenwoor diger van Nederlandsch-Indië deel te nemen aan het zesde Inter nationaal Congres voor Landmeetkunde dat, door de Internationale Landmeters-Federatie, van 5 tot 10 October 1938 te Rome zou wor den gehouden. De Nederlandsche delegatie, waarbij ik mij volgens dit besluit, behoorde aan te sluiten, bestond uit de Heeren Prof. W. Scher- merhorn, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft (hoofd der delegatie), P. J. Hamelberg, reserve-luitenantkolonel, Hoofd van

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1940 | | pagina 47