211 Den verschillenden landen wordt met klem aangeraden een permanent verzekerd triangulatienet aan te leggen, dat door een specialen dienst bewaakt wordt. Deze kadastrale triangulatie zal als grondslag een geodetische dito hebben". Deze voorgestelde conclusies zijn in groote lijnen overgenomen door de slotvergadering, welke de officieele redactie ervan vaststelde. Door onvoorziene omstandigheden (waarover later) was het de Ne- derlandsche delegatie niet mogelijk deze slotvergadering tot het einde toe bij te wonen, zoodat de officieel vastgestelde conclusies ons nog niet bekend zijn. Wat betreft punt B van het in commissie i behandelde (normali seering der in verschillende landen gebruikelijke kadastrale teekens), kwam men tot de slotsom dat het wenschelijk is dat deze uniformiteit tot stand komt. De verschillende landmetersvereenigingen zullen uit- genoodigd worden een overzicht te geven van de in hunne diensten meest gebruikelijke teekens, met vertalingen (voor wat betreft de legenda's op calques) in de voornaamste talen. Als uitgangspunt voor deze overzichten zullen de reeds ingediende rapporten terzake van de Union des Géomètres Francais, geraadpleegd worden. Ik kon mij den indruk niet ontzeggen, dat de behoefte aan bedoelde normali seering, ondanks aanname van het Fransche voorstel, niet algemeen gevoeld werd. Enkele algemeene opmerkingen mogen hieronder volgen. Dit congres stond onder beschermheerschap van den Minister der Corporaties Z.E. Ferruccio Lontini, als vertegenwoordiger der Italiaansche Regeering. De deelnemers werden op het Kapitool offi cieel ont vangen door den Stadhouder van Rome, Prins Pierro Colon- na. Zoowel deze ontvangst, als ook de wijze waarop de congresdeel nemers, door tusschenkomst van de Italiaansche Regeering, in staat gesteld werden kennis te nemen van het oude en nieuwe Rome, is boven allen lof verheven. De eigenlijke organisatie van het congres berustte bij een comité dat gekozen was uit de leden van het nationaal fascistisch syndicaat der Landmeters. Mij zeer wel de moeilijkheden realiseerend welke aan de organisatie van een dergelijk wereldcongres verbonden zijn, meen ik te mogen stellen dat een meer doelbewuste leiding het vlotte verloop van de eigenlijke werkzaamheden ten goede ware gekomen. Ter illustratie hiervan moge ik aanhalen, dat op de slotvergadering door enkele deelnemers een, helaas door den voorzitter niet geremde,

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1940 | | pagina 52