253 Tndie nog veel ontbreekt ook op meet- en kaarteeringsgebied, ondanks bet bestaan van een Permanente Kaarteeringscommissie. Zooals de figuur laat zien, bestaat bet triangulatienet uit een primair- en secundair net. liet primaire net, hetwelk in de figuur door dikke zwarte lijnen is aangeduid, bestaat uit de punten KP-j t/m KP8, die alle verzekerd zijn door steenen pilaren, zooals is voorgeschreven voor de tertiaire punten van den Topografisch en Dienst. Waar mogelijk, is vanzelf sprekend gebruik gemaakt van de bestaande verzekering der tertiaire Topografische punten, hetgeen o.a. het geval is geweest bij de punten KP2, KP3, KP4, KF7 en KPS. Zooals reeds vermeld, is het primaire net aangesloten aan 2 se cundaire punten van het Topografische, nl. aan S 460 en S 464, die gecontroleerd werden door het uitvoeren van richtingsmetingen naar het S-punt 470 nabij Salatiga en het T-punt 542, hetwelk volgens opgave van den Topografischen Dienst uit overtollige waarnemingen werd bepaald, dus als vrij nauwkeurig is aan te merken. Het secundaire net bestaat uit punten (in de figuur ook slechts als zoodanig aangeduid), uitsluitend bepaald door minstens 5 goede achterwaartsche insnijdingen, welke punten met enkele primaire pun ten de aansluitingspunten van het polygoonnet vormen. Het secun daire net is voor onbeperkte uitbreiding althans binnen het pri maire gebied vatbaar, zoodat uitbreidingen van het bestaande polygoonnet te allen tijde aan zoonoodig nieuw te bepalen - KS-punten kunnen worden vastgelegd. Zooals de lezer wel zal merken, is in hoofdzaak hetzelfde prin cipe doorgevoerd als destijds bij de kadastreering van Batoe en omstreken werd toegepast (zie mijn artikel in aflevering 2 van jaargang 1939 van dit tijdschrift). De meting is geschied met de Wild-T 2, terwijl de meting van de primaire richtlijnen in 8 en van de secundaire in 6 series werd uitgevoerd. Voor de signalen werden zeer eenvoudige bamboestellages ge bezigd, voorzien van een richtstok van ten hoogste 5 a 6 meter lang. Hieronder volgen de resultaten dezer triangulatie. De vereffening van het primaire kadastrale net leverde op een mi van een enkele richting, resp. van een hoek mf 1".6 mf l."6 y2 dz 2".3 hoek

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1940 | | pagina 35