260 Bij meetbrief metingen wordt onmiddellijk hierop aangesloten. Wordt daarna een weg aangelegd, zoo komt eerst de eigenlijke verzekering met gewapend betonnen kruisvoet-palen, bij de opmeting waarvan gelijktijdig de bestaande ingemetselde djatihouten piketten worden aangemeten. Semarang, 22-11-1940. Th. HEMMES. GRENS VERZEKERING. (Vervolg) III. De huidige algemeeme regeling inzake grensverzekering in Nederlandsch-Indië. Reeds de Ingenieur, chef van den Kadastralen Dienst, Wiemans had den Directeur van Binnenlandsch Bestuur gewezen op de wen- schelijkheid, de bepalingen van 1882 jo. die van 1893 te herzien. Hoewel hij op verzoek der regeering een nader advies uitbracht, was het voor hem niet weggelegd met eigenlijke voorstellen te komen, daar hij in hetzelfde jaar (1912) nog werd opgevolgd door den heer Polderman. Deze diende een ontwerp-ordonnantie in en voegde daar bij de volgende nota, gericht tnt het Departementshoofd: „Met de meening van mijn ambtsvoorganger, dat uit de opgedane ervaring ten aanzien van de verzekering der grenzen van perceelen Gouvernements grond-onder eenigen titel aangevraagd of uitgegeven- en in liet algemeen van perceelen die, met welk doel dan ook, door het Kadaster of den Gouvernements landmeter voor de opmaking van meetbrieven worden opgemeten, gebleken is dat de bepalingen, opgenomen in de vermelde Staatsbladen, behooren te worden herzien, kan ik mij geheel vereenigen. In de genoemde staatsbladen zijn voorschriften gegeven ter verzekering der juiste grenzen van stukken Gouvernements grond, onder eenigen titel aan gevraagd of uitgegeven en niet op een blokkaart of nieuwe kadastrale kaart voorkomende. Blijkens art. 3 van eerstvermeld Staatsblad kunnen die voorschriften wor den beschouwd als een aanvulling van art. 7 van Staatsblad 1837 No. 3, waarin o.m. bepaald is, „dat twee of meer vaste punten als steenen gebouwen, steencn sluizen of bruggen, mijlpalen of dergelijken op den meetbrief moeten worden aangegeven, waaruit de metingen kunnen worden geverifieerd en ten einde de zelve tevens met die van andere landen te kunnen verbinden".

Tijdschrift voor het Kadaster in Ned.-Indië | 1940 | | pagina 42