15 directe belastingen. Aan deze öirc. is een lijst van contro leurs en inspecteurs toegevoegd met de kadastrale gemeenten. Circ. 2830. Verblijfkosten. Circ. 2851. Mobilisatie-vrijstellings-besluitWanneer in geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone om standigheden buitengew. oproeping in werkelijken dienst plaats heeft, komen als dienstplichtige niet of voorloopig niet in werkelijken dienst de personen, behoorende tot de groepen, on derscheidenlijk vermeld in de bij dit besluit behoorende lijsten - A en B.Dit bepaalde is niet van toepassing indien het een dienstplichtige betreft, die een zoodanige plaats !ïi de weer macht bekleedt, dat naar het oordeel van den Minister van Defensie zijn opkomst als van overwegend belang voor de weer macht moet worden beschouwd. Doet een zoodanig geval zich voor ten aanzien van een dienstplichtige, wien reeds voorloopige) vrijstelling was verleend, dan wordt deze ingetrokken. De vrij stelling van opkomst gaat in met ingang van een door den ge noemden Minister te bepalen datum. De voorloop ige vrijstelling van hen, die behooren tot een der in Lijst B vermelde groepen, wordt, naar gelang de Minister van Defensie daartoe termen aanwezig acht, verleend of voor onbepaalden tijd of voor een door dien Minister te bepalen maximum—duurDeze reeds ver leende voorl, vrijstellingen worden voor zoover dit noodig blijkt, herzien. Houdt een dienstpl. op tot een der in lijst A of B vermelde groepen te behooren, of kan hij in zijn in lijst B bedoelden werkkring zonder overwegend bezwaar worden gemist of vervangen, dan is hij verplicht den werkelijken dienst te vervullen, waartoe hij dan nog verplicht zoli zijn. In lijst B zijn groepen van dienstplichtigen opgenomen, die in geval van oorlog enz. voorloopig niet aan een buitengewone oproeping in werkelijken dienst behoeven te voldoen. Daarbij behoort:! Het personeel van de administratie der belastingen, voor zooveel het niet behoort tot een der jongste 7 lichtingen gewone dienstplichtigen en niet werkzaam is op arbeidsovereenkomst Circ. 2832, Inzending van opgaven betreffende voorloopig© vrijstelling als bedoeld in circ. 2831. Circ. 2833. Wijziging van het Q-irobesluit 1934., Circ. 2854. Meetarbeiders van het Kadaster. (Wijzigingen in circ. 2294). par, 1, ie lid: De meetarbeiders worden door het hoofd van bureau in dienst genomen op arbeidsovereenkomst overeenkomstig art. 8 van het Arb.overeenk.beslpar. 5, 4e lid: In voorkomende gevallen wordt zoo noodig ten minste een maal per week door of vanwege het hoofd van het bureau onder zocht of belanghebbende inderdaad nog ongeschikt tot werken is. Par. 8: Het hoofd van het bureau draagt er zorg voor, dat de dienst in het raijon van zijn kantoor met een zoo klein aan tal meetarbeiders, als met de belangen van den dienst is te

Orgaan der Vereeniging TAK | 1940 | | pagina 18