24 ergernis voor de kadasterambtenaren en leveren juist een veel aangevoerd argument om tot hermetingen.te komen. Hen. bespare ons een vernieuwd kadaster waarvan men later zal kunnen zeg gen-: voor dien tijd was het nog zoo slecht niet! Hetmetingen zijn de grondslag, waarop men zeer langen tijd moet kunnen voortbouwen. Wanneer men dus gaat vernieuwen moet het van zoo deugdelijken aard zijn, dat tevoren vaststaat, dat het vernieuwde*'ten allen tijde volkomen bruikbaar is. Dit staat niet vast wanneer er alleen maar een goede leiding aanwezig is, doch .wel, wanneer deze leiding beschikt over een staf deskundig personeel. Als men. nagaat dat voor een ervaren teekenaar van het ka daster te. velde een opleidingstijd van twee jaar geëischt wordt, dan is het duidelijk, dat een vreemdeling in het kadas trale Jeruzalem, ook al kan deze bogen op een goede officiers opleiding, maar niet in enkele maanden gelijk te stellen is met een kadastraal ambtenaar. De teekenaars herinneren zich nog t_e goed de ,groote bestrijding van de thans door hen ver worven positie om zich deze thans te laten ontnemen, vooral wanneer het er om gaat deze aanlokkelijk te maken voor anderen. Welke oplossing men poogt te vinden, het kadastrale belang moet voorgaan. We gunnen ieder werklooze een kans, maar voor ons geldt, dat dit nimmer mag gaan ten koste van anderen. Ook dit is één van de zijden van het sociale vraagstuk! Tevens be hoort de juiste man op.de juiste plaats gesteld te worden,ook al is deze tijdelijk. Naar onze meening is er bij het kadaster plaats voor werkloozen, doch eerden bij den ruilverkavelings- dienst om een voorbeeld te noemen, dan bij hermetingen, terwijl de functie welke te vervullen is moet liggen onder die van den landmeter en van den teekenaar. We hebben gemeend tegen de strekking van het betoog van den heer Smit een ernstige waarschuwing te moeten laten hooren en prijzen ons daarbij gelukkig te weten, dat het departement te dien opzichte een andere, dichter bij onze opvattingen liggen de meening huldigt dan de schrijver. MEDEDEELIN GEN Overleden op 19 Aug. 1940: C.A. Feteris, ingenieur-verifi cateur te Groningen op den leeftijd van 59 jaar. Benoemd m.i.v. 1 Nov. 1940 tot ingenieur-verificateur te Groningen: P.J. Hamelberg, hoofd van het bureau van den landm dienst te Amsterdam; m.i.v. 1 Nov. 1940 tot hypotheekbewaarder te Alkmaar:A.Tep- per, landmeter te 's Gravenhage. Eervol ontslagen m.i.v. 1 Nov. 1940: H.F.J, van Eysden, boekhouder te Zutphen

Orgaan der Vereeniging TAK | 1940 | | pagina 25