25 m.i.v. I.Jan. 1941: E.J.H.- Siebenhar, teekenaer te Zutphen. V^rplaatst^ m.i.v. 1 Oct. 1940 naar Zierikzee: F. Verboom, teekenaar,te Ts Hertogenbosch. Ui tgestelfl tot 1 Nov. 1940 de verplaatsing naar Eindhoven(R) van de teekenaars te Eindhoven: F.C.B. van Voorst, A.J.de Kou- semaeker en D, Klaver. CIRCULAIRES EN AANSCHRNVINGEN Aanschr. 25 Oct. 1940, Afd. Org. en Pers. v.d. Bel.dienst, no. 165. Dienst voor Buitengewoon Landmeetkundig Werk. Met in gang van 1 Jan. 1941 wordt ingesteld een Dienst voor Buiteng. Landm. Werk, welke ten doel heeft landm. werk te verrichten ter voorbereiding van uit te voeren ruilverkavelingen en ande re cultuurtechnische werken, daarbij lettende op de belangen van den landm. dienst van het kadaster, benevens het verrich ten van hermetingswerkz. ten behoeve van laatstgenoemden dienst. De Dienst voor Buiteng. Landm.Werk zal zijn hoofdbu reau hebben te Delft en zal voorts omvatten een centraal tee kenbureau gevestigd te 's Gravenhage en zes gewone bureaux ge vestigd te Groningen, Zwolle, Almelo, Utrecht, ?s Hertogen bosch en Eindhoven. Ter nadere toelichting van hetgeen omtrent dezen dienst is vermeld, diene nog het volgende. De gestadige toeneming van het aantal ruilverkavelingen en het belang van een snelle uit voering van andere cultuurtechnische werken doen de behoefte ontstaan aan een organisatie welke in korten tijd een groote hoeveelheid landmeetkundig werk zou kunnen ten uitvoer brengen. Dit werk zou op een anderen leest geschoeid kunnen zijn dan dat van den landm. dienst van het kadaster, doch het is vanzelf sprekend van groot belang, dat het te verrichten meetwerk te gelijkertijd dienstbaar wordt gemaakt aan de belangen van het kadaster. Daarnevens zal af en toe tijd beschikbaar kunnen wor den gesteld voor partieele hermetingen, op het belang waarvan niet gewezen zal behoeven te worden. Het kader van den dienst zal worden gevormd uit ambtenaren van het kadaster. De leiding zal worden toevertrouwd aan den buitengewoon Hoofdambtenaar van het kadasterProfessor J.M. Tienstra te Delft, die daarbij ter zijde zal worden gestaan door den landmeter W. F.Stoorvogel Deze laatste zal tevens optreden als Hoofd van het hoofdbureau te Delft. Aan elk van de zes gewone bureaux zullen worden ver bonden een landmeter-hoofd van bureau, een landmeter en een teekenaar. Het overige personeel, bestaande uit op arbeidscon tract aan te nemen personen die zoowel teekenwerk als eenvou dig meetwerk zullen moeten verrichten, zal niet uit den kadas- terdienst getrokken worden. Het centrale teekenbureau zal ge-

Orgaan der Vereeniging TAK | 1940 | | pagina 26