combineerd worden met den opleidingscursus voor teekenaar van het kadaster te ?s Gravenhage en onder leiding staan van het boo'fl van dien cursusbijgestaan door de daaraan verbonden landmeters en teekenaars. Het ligt in het voornemen den tee- na^rsj te verbinden aan de zes gewone bureaux, een toelage te geven van fl. 150,— ?s jaars als chef-de-bureau. De landme ters en teekenaars die in aanmerking wenschen te komen voor plaatsing aan één van deze bureaux kunnen hun verlangen daar toe tot uiterlijk 10 Nov.1940 ter kennis brengen aan het Hoofd der afdeeding Personeel van den Belastingdienst van het De partement. De voorschriften, geldende voor de bureaux van den landm. dienst van het kadaster zijn op de bureaux van den Dienst voor Buiteng.Landm.Werk zooveel mogelijk van overeen komst ige toepassing. De inhoud van deze resolutie met toelichting spreekt voor zichzelf. We hebben van het departement de verzekering ge kregen dat door deze maatregelen de belangen van de teeke naars zoowel ten kantore als te velde, niet geschaad zullen worden. Men is tot dezen maatregel overgegaan, omdat het ka daster niet in voldoende mate kan voorzien in het personeel, dat voor de uitvoering van cultuurtechnisch werk benoodigd iso Zooals ons werd verzekerd, zal deze nieuwe dienst in hoofdzaak het voorbereidend ruilverkavelingswerk verrichten en zich eerst in de laatste plaats bezig houden met herme tingen, welke bovendien nog van partieelen aard zullen zijn. Het werk door het op arbeidscontract aan te nemen personeel te verrichten, zal liggen beneden dat van den teekenaar, te velde zoowel ten kantore, en zal als zoodanig ook lager be zoldigd worden. Een en ander komt ook tot uitdrukking door de aanwijzing van de aan de nieuwe bureaux verbonden teeke-- naars als chef-de-bureau Professor Tienstra met wien we een onderhoud hadden, gaf ons nog een nadere uiteenzetting van de functie teekenaar- chef-de-bureau.Deze teekenaar zal naast den landmeter een belangrijke en mooie taak te vervullen krijgen. Hij zal ten kantore het toezicht moeten uitoefenen op het verdere perso neel en draagt een groote verantwoordelijkheid voor een goe den gang van zaken en voor het te verrichten teekenwerk.Pro fessor Tienstra dacht zich dezen teekenaar op een leeftijd van tenminste 35 jaar, omdat hij in deze functie ook persoon lijk overwicht moet hebben op het onder hem gestelde perso neel.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1940 | | pagina 27