2e Jaargang Noc 4<. Augustus 1941. RUILVERKAVELING HET ONTSTAAN DER NIEUWE KAVELS Tijdens de schatting heeft de landmeter het terrein tot in al le bijzonderheden leren kennen, zodat hij zich een nog beter oor deel kan vormen over het voorlopige plan van wegen en waterlopen. Bovendien hebben de eigenaren inmiddels gelegenheid gehad, hun wensen kenbaar te maken en een oordeel te vellen over de plannen. Samen met de plaatselijke commissie gaat de landmeter alles nauwkeurig na, temeer waar deze werken voor lange tijd moeten dienen. Er wordt tevens zo mogelijk rekening gehouden met de be zitsverhoudingen., immers men kan met minder wegen volstaan daar waar te verwachten is. dat veel groot bezit zal worden geprojec teerd ;Iet plan wordt nu besproken met de centrale commissie en hoe zorgvuldiger de plannen opgesteld zijn,, hoe eerder* er definitieve overeenstemming is. Dan zendt de centrale commissie het plan van wegen en waterlopen aan Gedeputeerde Staten, vergezeld van een advies betreffende de wenselijkheid en van een voorstel omtrent de eigendom, het beheer en het onderhoud van de openbare wegen en waterlopen rnet de daarbij behorende kunstwerkenc Binnen 6 weken stellen Gedeputeerde Staten e,eöav definitief vast en dan kan, voorzover men niet reeds met uitvoering bij voorraad bezig is. de plaatselijke commissie opdracht geven tot uitvoering der werken, Het daartoe noodzakelijke uitzetten geschiedt door het perso neel van het ruiIverkavelingsbureauDe maten zijn op het bureau reeds tot meetcijfers in de meetkundige grondslag omgerekend en de uitzetting ievert daardoor betrekkelijk weinig moeite op, Als regel worden houten palen met rode kop geslagen. De eigenaren enz. zijn verplicht dit toe te staan; stuit men toch op verzet of kwaadwilligheidlan kan men de hulp inroepen van den burgemees ter of van den kantonrechter, die zo nodig het verrichten der werkzaamheden met behulp van de sterke arm mogelijk maakt. Even tuele schade lan worden vergoed door de plaatselijke commissie. Intussen kan ook een aanvang worden gemaakt met de voorberei ding van de nieuwe kavelindelingDaartoe wordt het z.g. Werk plan II (zie bijlage) aangelegd. Eerst worden de "planblaadjes" overeenkomstig do voorschriften vervaardigd en naar Amsterdam ge zonden. waar men op de coördinatograaf de meetkundige grondslag aanbrengt.. Nadat de ruitlijnen, tere inde naderhand verwarring te voorkomen, ir potlood zijn aangebrachtworden de thans vaststaan de wegen en wateilopen alsmede de omtrek van het blok gekaarteerd en in Z'warte 0*1 „inkt gezet. Nu kunnen ook uit coördinaten en

Orgaan der Vereeniging TAK | 1941 | | pagina 2