2 uitzettingsmeetoijfera de oppervlakten van de verschillende wegen en waterlopen en de daardoor omsloten blokken berekend worden,, In deze blokken wordt nu de schatting gekaarteerd en evenals op Werkplan I (zie bijlage) in groene en rode inkt gezetEn nu worden» om straks gemakkelijker te kunnen toedelen en een beter overzicht te hebbenf. deze blokken door blauwe lijnen in meerdere percelen verdeelde Deze blauwe lijnen» de elementsgrenzenworden op in zekere zin willekeurige plaatsen aangebracht. Er wordt ech ter rekening gehouden met de plannen voor de nieuwe indeling en daarom worden de elementsgrenzen zodanig getrokken, dat ze even wijdig lopen aan de toekomstige kavelgrenzen. Zo worden "elemen ten", doWoZ. hulpperoelen gevormd, waarvan de oppervlakte na be rekening wordt vereffend op de blok-grootteVan deze elementen wordt nu ook de schattingswaarde berekend en daarna worden ze bloksgewijs geboekt met hun oppervlakte, schattingswaarde en on derverdeling in de klassen in het elementenregister (R 6) Daar de schattingswaarde van de wegen en waterlopen niet bere kend wordt, is het totaal van de elementswaarde in het algemeen kleiner dan de waarde van de aanvankelijk ingebrachte gronden.. M„ a„w.t de waarde van de te verdelen gronden is minder geworden. Door het verschil te nemen van de waarde van de inbreng (uit R 1) en van de elementen (uit R 6) krijgt men dus de waard- van de aan de gezamenlijke eigenaren onttrokken wegen en waterlopen, Dit grondveriies, dat door allen gelijkelijk in verhouding tot hun inbreng moet worden gedragen, wordt van ieders vordering afge trokken (Ais 'basis geldt de grondwaardedus ongeacht de ui t uur toeslag of aftrek)Daartoe wordt het percentage berekend (aan de hoge kant teneinde speling te houden voor eventuele na derhand nog aan te brengen aanvullingen) en daarmede "wordt ieders percentage verminderd, zodat het totaal van alle vorderingen ruim gedekt wordt door de ter verkaveling beschikbare gronden. Nu dus de zuivere vordering van eiken eigenaar of groep van eigenaren vaststaat (dus per artikel) en tevens de waarde van de beschikbare te verdelen gronden, wordt een kladregister aangelegd (R 8) waarin per bladzijde in het hoofd wordt vermeld naast het volgnummer, een beknopte tenaamstelling (weglating van consorten) en het zuivere bedrag der vordering, alsmede een verdeling in aren van de in de verschillende klassen ingebrachte gronden. De splitsing in hypotheekgroepen wordt mede aangebracht, evenals een samenvoeging van artikelen of splitsing, al naar de op de wens- sitting geuite verlangens. En nu neemt de landmeter het werkplan II het elementen-regis ter, R 8 en het wensregister en begint met de toedeling. Meestal zijn er verschillende wensen-, die niet met andere in botsing ko-

Orgaan der Vereeniging TAK | 1941 | | pagina 3