5 die nummers voorkomen met de volgnummers der artikelen» Ieder is dus mede in staat na te gaan, wie z*n toekomstige "buur is, Deze stukken zijn vergezeld van een geschrift, het z0g« plan van ruil verkaveling, waarin o rrr vermeld wordt, met ingang van welke da tum geacht wordt de nieuwe eigendomstoestand te zijn ingegaan (voor bouwland meestal stoppelblootvoor wei- en hooiland meest al 1 October of 1 November), Teneinde e,e.a, beter te kunnen be oordelen, worden voordien reeds de kavels op het terrein uitge zet met houten palen met blauwe kop en voordien van latjes waar op de naam van den nieuwen eigenaar voorkomt (Hierover in een volgend artikel nog nader) Tegen dit plan van ruilverkaveling kan men, op gelijke wijze als tegen de vaststelling van lijst van rechthebbenden en schat ting, in verzet komen. Zijn uiteindelijk alle kwesties opgelost, dan kunnen op het ruilverkavelingskantoor de voorbereidingen voor de kadastrale toepassing getroffen worden. Utrechte J.H.van de Yrugt» MSÖEAKISCHE REPRODUCTIE vervoIg Bij het verschijnen van de Juni-aflevering van dit orgaan zag ik met genoegenp dat het daarin voorkomende artikel "Mechanische reproductie" reeds spoedig een levendige belangstelling ondervond. In een naschrift toetste collega Valk verschillende punten aan eigen ervaring. Onder de door hem gemaakte opmerkingen zijn eri0 welke ik niet onderschrijf, zodat een korte uiteenzetting in dit opzicht nodig ist Een geschikte gelegenheid tevens om hex eerste, als 'beknopt schema bedoelde artikel hier en daar iets uit te breiden Vooraf mijn dank aan collega Valk voor zijn beschouwingen, welke, ondanks hun aard* naar mijn overtuiging ook de strekking «hebben, op het terrein van "mechanische reproductie" iets te 'be reiken Ten aanzien van door opmerker gestelde voorwaarden, op blz.ll in het vorige nummer van dit orgaan (hetwelk men gelieve te raadplegen) het volgende: ad a. LI en vergelijke de onderste zinnen op biz *10, De menin gen op dit punt stemmen overeen ad Jb» Deze eis gaat verder dan nodig is. Voldoende is, dat de toegestane afwijkingen het eindresultaat niet minder nauwkeurig makendan thans voor kadastrale plans geëist wordt. ad Kodatrace-film dient vóór het gebruik "uitgehangen" te worden,. Men snijdt een aantal vellen op maat af en hangt deze

Orgaan der Vereeniging TAK | 1941 | | pagina 6