2 het kavelnummer der akte, wordt in het hoofd aangevuld tot "kavel- nummer". Baar er geen verwijzing plaats heeft, is voor de bereke ning van de belastbare opbrengst uitsluitend van belang het totaal dier opbrengst van de gehele staat no.75. Baarom worden de oude percelen niet in volgorde van rangnummer en sectie in de kolommen 6 en 7 ingeboekt, maar per artikel. Op de bewaring heeft n.l. de invulling plaats van de belastbare opbrengst en in vele gevallen wordt tijdsbesparing verkregen door accoladering van een gehele groep percelen van één artikel. Op de bewaring worden tevens in gevuld de kolommen 2, 5, 23 en 24, kolom 5 tijdens de invulling van de belastbare opbrengst en de andere kolommen op het moment van de indiening der akte. In onderling overleg tussen notaris en ruilverkavelingsbureau worden akte en staat no.75 tegelijkertijd aan de bewaring inge diend. Immers de staat no.75 vormt het noodzakelijk verband tus sen kavel- en nieuw perceelnummer. Teneinde een vlotte overboeking te bevorderen wordt, indien een zelfde tenaamstelling meer dan eens voorkomt, in kolom 17 on der de tenaamstelling van het eerst in de staat voorkomende per ceel vermeld: "bovendien de nosterwijl tegenover die la tere nummers in kolom 17 niet de volledige tenaamstelling, doch alleen de naam wordt ingeschreven, onder toevoeging van "als no..", waarbij dan het eerstbedoelde nummer wordt ingevuld. Het is begrijpelijk, dat alle gegevens voor de akte door het ruilverkavelingsbureau worden verstrekt, en daar de akte volgens een bepaald model wordt opgemaakt, worden de gegevens, welke de notaris nodig heeft, als regel in zodanige vorm aan hem verstrekt, dat hij het lijvige geschrift slechts heeft te copiëren. Het moment van indiening van akte en staat no.75 ging vroeger aan bureau Nijmegen niet geheel onopgemerkt voorbij. Het afleve ren van een project, waaraan enige jaren intens was gewerkt, had een tractatie op slagroomtaart door den landmeter-deskundige ten gevolge. Bie tijd is echter voorbij, er zijn in de loop der jaren zoveel verkavelingen afgewerkt, dat het iets heel gewoons is ge worden. En toch is het dat niet, want het betekent voor den land meter-deskundige het afstand doen van een werk, dat door z'n vele moeilijkheden en mooie resultaten een belangrijke plaats in z'n leven heeft ingenomen. Maar reeds liggen weer nieuwe objecten te wachten of verkeren al weer in een min of meer gevorderd stadium. Met de indiening van de metingsstukken is het werk echter nog niet afgelopen. Baar n.l. achter de nieuwe nummers geen verwijzing voorkomt, kan de controleur der grondbelasting niet zonder meer de klassering invullen en hij mag nu de hulp van den landmeter in roep en, die dan moet zorgen, dat dit werk gebeurt. Ban worden dus op het ruilverkavelingsbureau de grootten der perceelsgedeelten welke tot verschillende schalen van schatting behoren, berekend. Bit geschiedt met behulp van de staten no.l en de schattingskaar-

Orgaan der Vereeniging TAK | 1942 | | pagina 3