9 geordend rekenwerk, zorgvuldige behandeling van archiefstukken en2 Je voordelen van de voorgestelde tweejarige tewerkstelling op de bureaux van de Landmeetkundige Dienst (bij niet slager? eventueel 3 jaar) boven het thans bestaande 4-jarig schrijverschap springen onmiddellijk in het oog£ wanneer men bedenkt, dat vanaf zijn in diensttreding reeds als volontair aan zijn opleiding tot tekenaar gewerkt wordt. Uit het bovenstaande volgt, dat bij de voorgestelde regeling uitgegaan is van het feit, dat de opleiding voor het tweede examen voor tekenaar blijft bestaan aan het Centraal Teken- en Opleidings bureau* De wenselijkheid van het voortbestaan van deze cursus zal waarschijnlijk wel uit de binnengekomen rapporten gebleken zijnc De vraag, in hoeverre ook dames als volontair-tekenaar behoren te v/orden toegelaten, is hier buiten beschouwing gelaten. Met hot oog op de verdere opleiding tot veldass1stent lijkt mij beschik baarstelling van slechts een beperkt aantal plaatsen voor dames gewenst Ten slotte moge ik nog opmerken, dat de voorgestelde regeling voor het ^ijk het voordeel biedt, dat de candidaten ongeveer 2 jaar eerder als tekenaar in functie komen, wat zijn nut heeft O.rrio voor eventuele verdere opleiding tot veldassistentc breda, 5 Februari 1942. A. Heezemans0 (Overgenomen uit het Huishoudelijk Orgaan van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde van April 1942) RECRUTERING- FN OPLEIDING VAN TEKENAARS VAN HET KADASTER Bij aanschrijving van 3 November 1941, no* 112, Afdeling Per soneel van de belastingdienstis medegedeeld, dat de tegenwoor dige wijze van recrutering voor het ambt van tekenaar van het Kadaster geen bevrediging schenkt, zodat tot een andere wijze van recrutering zal worden overgegaan,, Nog éénmaal, en wel in dit jaar, zal het examen op de oude voet en voor een gering aantal plaatsen gehouden v/orden. Daarna zal, naar we hopen, voorgoed gebroken zijn met een reeruteringssysteem, dat èn voor ons dienstvak èn voor ons ambt alleen nadelen opleverde. Nu we dan op het punt staan, een nieuwe wijze van recrutering te krijgen-, kan het nuttig zijn, deze nadelen nog eens te signa leren, opdat djs gemaakte fouten bij een nieuwe regeling voorkomen kunnen worden en wij aldus gespaard mogen blijven voor een herha ling. Dit gevaar is niet denkbeeldig, wanneer wij bijv, denken aan een recrutering, uitsluitend uit de tekenaars op arbeidscontract

Orgaan der Vereeniging TAK | 1942 | | pagina 10