Daar financiële overwegingen dikwijls een grotere rol speelden dan het zich geroepen voelen voor een technische functie, meldden zich wel velemaar daardoor juist voor een groot deel ongeschikte candidaten aan. De financiële positie en de vooruitzichten van rijksklerken en schrijvers zijn zo slecht, dat zelfs de functie van tekenaar (financieel bezien) voor hen nog aanlokkelijk was! Naar onze mening is dit één van de hoofdredenen van het fiasco geweest. Ten einde elk misverstand te voorkomen, verklaren we hier uit drukkelijk, dat de tekenaars, die ten. slotte uit de belastingambte naren zijn voortgekomenf blijk hebben gegeven voor de functie ge schikt te zijn. We zijn er van overtuigd, dat zij bij vrije deel name, eveneens tekenaar geworden zouden zijn. Het enige bezwaar is, dat zij op te oude leeftijd (variërende van 25 tot 28 jaar) hun tekenaarsloopbaan aanvingen. Een onderzoek volgens de ranglijst wijst uit, dat de tekenaars van het "vrije" examen gemiddeld op 20-jarige leeftijd werden aan gesteld* Bij de nieuwe recrutering zal ernstig met al deze opgedane ervaringen en teleurstellingen rekening gehouden moeten worden. Er gaan stemmen op, om de recrutering UITSLUITEND te doen plaats vinden uit de tekenaars op arbeidscontract, werkzaam bij de bureaux van de Dienst voor B.L.W. en (of) van die bij het Centraal Tekenbureau te s-Gravenhage Tegen deze wijze van recruteren kunnen wij niet ernstig genoeg waarschuwen Immers men begaat hier dan in wezen dezelfde fouten. Wederom wil men dus de idee propageren om tekenaars te gaan recruteren uit een betrekkelijk kleine groep. Wedberom wil men bewust anderen, die alle eigenschappen bezitten voor de functie van tekenaar, uitsluiten Wederom zijn de gegadigden voor de tekenaarsfunctie te oud. Begrijpt men dan niet, dat dit opnieuw tot een fiasco MOET leiden? Dezelfde nadelen zullen zich weer gaan openbaren, nl. onvol- do en de aanvul1ing van het tekenaarscorps en het aanvangen van de tekenaarsloopbaan op veel te hoge leeftijd. Parallel lopend aan het nadeel van omvorming van administra tief tot technisch ambtenaar, komt nu de omvorming van particu lier werknemer tot ambtenaar op niet meer jeugdige leeftijd. Het ergste van alles is, dat men de van nature voor het ambt van tekenaar geschikte personen willens en wetens, tot schade van ons dienstvak, op onrechtvaardige en onrechtmatige wijze wil ui tsluiten

Orgaan der Vereeniging TAK | 1942 | | pagina 13