15 De werkzaamheden, welke aan het Centraal Tekenbureau verricht worden, kunnen nog belangrijk uitgebreid worden, hetgeen van een economisch standpunt bezien, ook zal moeten geschieden. Niet al leen de Dienst voor B.L.W. zal gebruik moeten maken van de dien sten van het Centraal Tekenbureau, doch ook de ruilverkavelings- bureaux in het bijzonder, en die van de landmeetkundige dienst. Aldus krijgen we een goede opleiding, gepaard aan het grootst mogelijke nuttig effect voor de dienst. GERUCHTEN In de laatste tijd doen weer vele geruchten de ronde, betrek king hebbende op de recrutering van tekenaars van het kadaster uit de tekenaars op arbeidscontract van de bureaux B.L.W. Deze zouden slechts een verlicht examen hebben af te leggen, en zou den, na benoeming tot tekenaar van het kadaster, onmiddellijk be last worden met het verrichten van veldwerkzaamheden Dit laatste veroorzaakt grote ongerustheid en verontwaardiging onder die tekenaars van het kadaster, die redelijkerwijze allen hopen voor deze werkzaamheden in aanmerking te komen. Met één slag zou voor hen de pas afgesneden zijn, hetgeen zeer terecht als een grove onbillijkheid wordt beschouwd, omdat daardoor de enige mogelijkheid tot positieverbetering verloren gaat. Bij informatie ten departemente werd ons uitdrukkelijk ver zekerd dat er t.a.v. de recrutering nog geen beslissingin welke vorm ook, was genomen; dat het zelfs nog niet tot een ge- aachtenwisseling was gekomen tussen degenen, die daarover hebben te beslissen. Hoogstens was het onderwerp terloops besproken. We hebben geen enkele reden om te veronderstellen, dat het de partement ons niet dezelfde inlichtingen zou verstrekken als aan anderen, of dat men ons inlichtingen zou onthouden. In dit licht bezien mag het bevreemding wekken, dat anderen zo gemakkelijk het air van "weten" aannemen. Naar onze mening moet in het verspreiden van deze "nieuwtjes" meer het middel van pro paganda voor eigen wensen gezien worden. We behoeven de geruchten, in de aanhef genoemd, dus niet al te hoog aan te slaan, maar de ondervinding heeft ons geleerd, ze toch ook niet als "quantité négligeablete beschouwen, omdat we weten, dat in landmeetkundige kringen deze ideeën inderdaad gepropageerd worden. Toen het besluit tot instelling van de Dienst voor B.L.W. werd genomen, hebben we terstond een onderhoud gehad met den lieer Postma, Directeur-Generaal der Belastingen, over de werk zaamheden en de vooruitzichten van het personeel van die Dienst. Wij achtten opheldering gewenst, omdat we reeds toen de thans gepropageerde ideeën vreesden! De Heer Postma heeft ons toen echter volkomen gerustgesteldTer geruststelling van onze colle ga's herhalen we hier nog even de voornaamste punten. Het personeel van de bureaux B.L.W. is op arbeidscontract aan-

Orgaan der Vereeniging TAK | 1942 | | pagina 16