2 Sr staan echter thans ruilverkavelingen op stapel, waarbij de bruikbare grondoppervlakte door drooglegging enz. wel met 20 vooruitgaat. Zal men nu ook ieders bruto-vordering met dit per centage verhogen en dit bedrag uitkeren aan wie dit verlangt? Naar mijn mening is de beste oplossing, dat men bij elke ver kaveling het grondverlies aan wegen en waterlopen geldelijk ver werkt in de totale ruilverkavelingskosten en gelijkelijk handelt t.a.v. grondwinst. Het aandeel in oppervlakte-verlies of -winst zou men moeten omslaan in verhouding tot de oorspronkelijk inge- brachte oppervlakte (desnoods waarde). Het tweede lid van art. 12 waarin gesproken wordt van het verschil in waarde, zou men dan zo moeten uitleggen, dat bedoeld wordt het verschil tussen de bruto- of oorspronkelijke vordering (i.p.Vc de zuivere vordering) en de waarde der toedeling. Utrecht. J„H. van de Vrugt. LANDMEETKUNDIG TEKENEN VERNIEUWEN VAN BIJBLADEN EN ANDERE PLANS. 1Andere plans Voor veldplans wordt veelal een fotokopie gemaakt van het netteplan, nadat dit zo nodig met de aansluitende bladen in overeenstemming gebracht is. Dit ziet voornamelijk op het geval, dat op het netteplan lijnen voorkomen, behorende tot percelen van de aansluitende bladen, zoals bijv. de overkant van een weg. Deze lijnen kunnen op de aansluitende bladen veranderd zijn, zonder dat deze wijziging op het te kopiëren netteplan aangebracht is< Soms kan de figuur in een gunstiger stand op het plan worden gebracht. Aan dit onderdeel moet de nodige zorg worden be steed. Ook de Gemeenteplans worden wel fotografisch verkregen. Voor beide soorten plans geldt het voorschrift, dat daarop in rood moeten worden onderstreept de percelen woeste grond. In blauw moeten onderstreept zijn de percelen welke onbelast baar zijn. Een en ander ingevolge de bepalingen van de Wet op de Grondbelasting, naar opgaven van den Controleur der Grond belasting. Deze verstrekt jaarlijks die gegevens op lijsten* die de veranderingen bevatten, welke in de onderstrepingen moeten worden aangebracht. Wanneer de beide stellen plans regel matig volgens deze opgaven bijgehouden zijn, moet bij vernieuwing de nieuwe kaart worden voorzien van dezelfde onderstrepingen als op het oude plan voorkomen. Bij het opmaken van hulpkaarten worden de daarop voorkomende nieuwe nummers, welke zijn gevormd uit oude of gedeelten van oude

Orgaan der Vereeniging TAK | 1942 | | pagina 3