5 voor "beschadiging; deuken of inkervingen in de zijden kunnen de driehoek onbruikbaar maken 2. De bovenzijde van de driehoek wordt voorzien van een merkteken, opdat men deze zijde steeds boven kan houden. 3. Regelmatig de driehoeken reinigen. Krachtig wrijven, overal goed aangedrukt op zuiver papier, doet alle vuil aan de onder zijde van de driehoek (welke zijde tijdens het werk met het papier in aanraking komt) verdwijnen. 4» De driehoeken platliggend opbergen om kromtrekken of breken te voorkomen. Tafelblad. 1. Stofvrij houden met de ganzevleugel 2. Alle gereedschap aan de rechterkant rangschikken op een vaste plaats 3o Deuken op het blad voorkomen. Geen vocht er op laten vallen en waken tegen grote hitte (niet te dicht bij kachel). In het algemeen zorgenp dat het blad goed vlak blijft. 4o Bij onderbreking van de arbeid tekening e.d. afdekken. Wrijfbakje en Oost-Indische inkt. 1. Vóór het wrijven het bakje grondig reinigen. De geringste oude inktresten maken de nieuwe inkt niet watervast. 2. Na het wrijven het stukje inkt met een inktlap goed droog maken. Barsten van het inktstukje is anders onvermijdelijk het gevolg. 3o Het wrijfbakje steeds afdekken (indrogen en stof). Het deksel aan de 'binnenkant bevochtigen. 4. Niet te veel inkt wrijven; steeds zorgen voor zwarte inkt. Papier 1. Het papier reinhouden en nauwlettend behoeden voor kreuken. Niet meer dan strikt nodig is met de handen over het papier strijken. Bij het vervaardigen van een grote tekening dient men het gedeelte, dat men niet onder handen heeft, af te dekken. 2. Schoongemaakte driehoeken gebruiken. 3. Potloden niet boven de tekening slijpen. Een spaarzaam ge bruik maken van zacht potlood, omdat de papieroppervlakte spoedig overal de sporen er van vertoont. 4. Stof en gummiresten of radeersel met de vleugel verwijderen. Algemene opmerkingen. Alle materialen, instrumenten enz. op een vaste plaats op bergen. Archiefstukken, welke niet meer direct gebruikt moeten wor den, opbergen op de .juiste plaats in het archief. Localen of werkkamers ordelijk houden. Zo nodig kachels rege len, lampen doven, ramen sluiten, stoelen, krukken en voetbankjes op hun plaats zetten. Instrumenten, meubilair, materieel, archiefstukken en tekenbe-

Orgaan der Vereeniging TAK | 1942 | | pagina 7