5 wordt behouden, indien verandering daarin niet noodzakelijk is." "Aan de sectiën worden nieuwe letters gegeven, aanvangende met die onmiddellijk volgende op de laatste der vervallen letters." "Zijn er geen afzonderlijke letters meer, die gebruikt kunnen worden, dan worden twee letters gebruikt, bijv. AA, AB, AC, enz." "Als bladscheiding worden zoveel mogelijk gekozen weinig aan veranderiïïk onderhevige grenzen." "Op elk blad wordt niet meer dan één sectie of een gedeelte ener sectie gebracht." Het hier onderstreepte is met geringe wijzigingen opgenomen in de H.L.W. 1938, blz. 102. 8c Het eerste gedeelte, handelend over de coördinatograaf en over werkzaamheden die daarmede onmiddellijk in verband staan, is vervangen door nieuwe bepalingen in de H.T0W. 1938. Bij de beschrijving van de werkzaamheden betreffende de mekaar- teerde minuutplans tegenwoordig worden deze tot bijblad-werkplan bestemd) komt,, na kennelijk vervallen passages, het volgende voor: "Om de onder de grond verzekerde meetpunten wordt een cirkel tje van een millimeter middellijn in rode inkt getrokken." (Wordt thans uitgevoerd volgens werkwijzen die van elkaar verschillen. B.) "De veelhoekspunten worden aangewezen door een cirkeltje van 1.6 mm middellijn, de driehoekspunten door twee cirkeltjes in rood, waarvan het buitenste twee mm middellijn heef t."( opmerking a.v. B0) "De meetlijnen worden in lichtgrijze inkt getrokken." (Wordt niet meer gedaan. B.) "Sloten, heggen en wallen, die een breedte hebben van zes meters of meer, worden met twee lijnen op de kaart gebracht en bij de per celen, waartoe zij geheel of gedeeltelijk behoren, aangetrokken "Overigens worden de perceelsscheidingen door een enkele lijn aangeduid. Waar perceelsscheidingen niet gemeen zijn en de grens van het perceel alzo niet door het midden der afscheiding loopt, wordt die afwijking aangewezen door een streeplijntje getrokken langs de perceelsscheiding aan de zijde van het perceel, waartoe de afscheiding behoort." (Wordt niet meer gedaan. B.) "Grenzen lopende door het midden van wegen, beken en rivieren worden met puntstreeplijnen aangewezen. Voetpaden en overwegen worden gestippeld." Tegenwoordig i.p.v. de hier genoemde punt- streeplijnen de gewone streeplijnenmeer bekend als stippellijnenVoetpaden worden meestal weggelaten. B.) "Palen, dienende tot aanwijzing van rijks- of gemeentegrenzen worden voorgesteld door een vierkant, waarvan de zijde 1,5 mm is." "Water wordt met Pruisisch-blauw, wegen worden met siënna, ge bouwen met carmijn gekleurd." (Wegen tegenwoordig gebrande siënna. B.) "Openbare gebouwen worden bovendien gearceerd." (Wordt niet meer gedaan; wel worden tegenwoordig kerken ingevolge art. 80 I.K. cobalt gekleurd. B.) "Langs gemeentegrenzen wordt een paarse en langs sectiegrenzen

Orgaan der Vereeniging TAK | 1942 | | pagina 6