6 een groene (emerald green) bies gelegd. De blokgrenzen worden door een oranje bies aangewezen." "In de rechter bovenhoek van het blad wordt de naam der gemeen te de sectie en het nummer van het blad vermeld." (Tegenwoordig vaak ook de soort der plans en de schaal. De rest van dit artikel is vervangen door nieuwe voorschriften. B.) 9. Handelend over grootteberekeningen. Vervangen door uitge breide aanwijzingen in de H.T.W. 1938. 10. "Bij het minuutplan wordt een bijblad aangelegd, waarop de vierkanten, de meetlijnen, de drie-, veelhoeks- en meetpunten geheel op dezelfde wijze worden voorgesteld, als op het minuut plan en waarop de grenzen van de percelen in donkergrijze inkt worden getrokken." Tegenwoordig wordt meestal zincografie als reproductiemiddel toegepast. Voorstelling van punten geschiedt op diverse wijzen. Nieuwe bijbladen in zwarte inkt naar art. 184 I o K-BJ "Bovendien worden van net minuutplan twee kopieën gemaakt,, waarop de drie- en veelhoekspuntende meetlijnen en meetpunten niet worden overgenomen." (De punten worden tegenwoordig vaak wel op die kopieën aangebracht. B.) De daarna volgende voorschriften, omtrent het aanbrengen van een schaal en de wijze waarop dit moet plaats hebben, worden tegen woordig niet meer opgevolgd. B. "Op alle kaarten wordt de positieve richting van de Y as van het coördinatenstelsel door een pijl aangegeven." "De vierkanten worden door letters en cijfers langs de boven- en een der zijkanten aangeduid." Tegenwoordig meestal resp. boven- en linkerzijkanto B.) "Is een gemeente geheel hermeten, dan wordt op papier van het zelfde formaat als dat der plans een verzamelkaart opgemaakt op zodanige schaal als het papier toelaat." "Ook daarop worden evenals op de plans vierkanten getrokken en de afstanden tot de coördinaten-assen in veelvouden van 100 meter vermeld. De positieve richting der Y as wordt door een pijl aan gegeven "Rivierens kanalen, beken, spoor-, kunst-, buurt- en landwegen worden voorgesteld op dezelfde wijze als dit voor de perceelsge wijze plans is voorgeschreven." "De omtrekken van gebouwen worden in rode lijnen getrokken." "De gemeentegrens wordt door een paarse, de sectiegrenzen wor den door een groene en de bladgrenzen door een oranje bies aange duid "De schaal, waarop de kaart is vervaardigd, wordt aan de onder kant getrokken en naar gelang van de grootte verdeeld." (Wordt niet meer gedaan. B "In de rechter bovenhoek wordt de naam der gemeente geplaatst en daaronder het woord: "Verzamelkaart" geschrevene" "In de rechter benedenhoek wordt 2r&t volgende vermeldr "Opge maakt na de hermeting der gemeente in I9U "Van de verzamelkaart worden drie kopieëh gemaaktwaarvan éér -

Orgaan der Vereeniging TAK | 1942 | | pagina 7