exemplaar wordt gevoegd bij elk der stellen plans." llc Handelend over op te maken stukken voor de kadastrale boekhouding is kennelijk vervallen. De daarna afgedrukte formulieren nrs. 1 t/m 9, voor hoekme tingen en voor berekeningenv zijn vervallen door invoering der nieuwe H.T.W«waarin dit alles veel uitgebreider omschreven is. In hoeverre het hiervoren geciteerde uit de oude H.T.W. nog van kracht is, of dat er buiten het geciteerde nog passages be staansrecht bezitten, valt soms moeilijk te zeggen. Thans volgt een opsomming van voorschriften uit de Algemene Instructie voor de Ambtenaren van het Kadaster, s-Gravenhage 1918 IKodie van belang zijn voor het tekenen. Hoofdstuk I. 2 Art. 16. Zij (de ambtenaren) zorgen voor de goede bewaring en behandeling der bij hen berustende of bij hen in ge bruik zijnde kaarten, registers, staten en verdere stukken en zijn voor verzuim aansprakelijk." Hoofdstuk II. 1. Arto 50c Voorts neemt hij (de landmeter) kennis van de wijze, waarop het kadastraal archief bij de gemeentebestu ren is opgeborgen. Heeft die opberging enz." Art. 72. "Bij vereniging van gemeenten blijft, als dat doelma tiger voorkomt, elke opgeheven burgerlijke gemeente als kadastrale gemeente bestaan. Als hoofdaanduiding wordt de naam der nieuwe burgerlijke gemeente gebruikt." Art. 73. "Heeft splitsing van een gemeente plaats, dan wordt, bij overgang van gehele sectiën of bladen, de kadastrale indeling zoveel mogelijk behouden." "Voor zoveel nodig worden splitsing en grensverandering van ge meenten toegepast door middel van daartoe voor elke gemeente vol ledig op te maken metingsstukken Art. 74. "Op de titels der registers en op de plans en andere stukken worden de nodige wijzigingen aangebracht." "I)e overgegane gedeelten worden op de rainuutplans en, als bij werking op de gewone wijze niet doelmatiger blijkt, ook op de andere stellen plans, lichtblauw ingekleurd met verwijzing naar de wet, tengevolge waarvan de verandering heeft plaats gehad." Art. 77o Betreft de vervaardiging van veldaantekeningen (zie ook art233 IK. Arit 79/83. Betreffen de vervaardiging van hulpkaarten (zie ook art. 235 I.K. Art. 102. "De ingenieur-verificateur zorgtdat de opgenomen veranderingenwaarvan de goedgekeurde metingsstukken aan de be waring zijn ingekomen, op de plans worden bijgewerkte" "De bijwerking geschiedt in de regel in dier voege, dat zo spoedig mogelijk de veldplans en daarna, de nette plans en de bij bladen worden bijgewerkt." "De bijwerking der plans, bij de gemeentebesturen berustende,

Orgaan der Vereeniging TAK | 1942 | | pagina 8