11 daar waar "beide afdelingen nogal sterk in elkaar grijpen. Heeft de tekenaar van het kadaster deze stiefmoederlijke be handeling verdiend? Een kleine vergelijking van £fn werkzaamheden vroeger en thans geeft een overtuigend bewijs van het tegendeel. Het is onnodig de verschillen te memoreren. Ze. zi.in genoegzaam bekend. Men weet het 1 Wijzen we alleen nog maar op het grote verschil in examen vraagstukken en op de geperfectionneerde opleiding. Dit alles is niet geschied, omdat men voldoende had aan den "teksnaar van vroeger" Integendeel, d_e dienst eiste een meer bekwaam ambtenaar Was hiervoor een ander ambtenaar nodig? Neen, de tekenaar heeft zichzelf deze plaats veroverd door zelfontwikkeling en het meer werk naar zich toetrekken. Hij heeft daardoor aangetoond, dat de dienst zo'n ambtenaar niet alleen kon gebruiken, maar er zelfü behoefte aan had. En toch is hij in titel en in financiële waardering nog steeds dezelfde tekenaar gebleven Wij hopen en verwachten, dat men hieraan thans eens zal denken en dat onze reeds zo dikwijls erkende billijke wensen zullen worden ingewilligd. MEDEDELINGEN Afscheid van den Heer J.H.J. Houbenv ingenieur-verificateur van het kadaster, tevens wndinspecteur van de hypotheken en het kadaster. Wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de Heer J0H.J. Houben met ingang van 1 Augustus 1942 de dienst verlaten. Dit afscheid had Vrijdag 3'1 Juli op officiële wijze plaats in den werkkamer van den scheidenden functionaris aan het Buitenhof te s-Gravenhagewaar hem door den landmeter Hoogenboom, als oud ste hoofd van hei bureau in de divisie namens alle ambtenaren uit de divisie 's-Gravenhage een blijvend aandenken in de vorm van een schilderstuk werd aangeboden. Onder de aanwezigen merkten we als vertegenwoordigers van het Departement van Financiën op de H.H. Mr.Dubois, Reijne en Penris. Verder de oud ingenieurs-verificateur Roborgh en De Korver. Verschillende sprekers voerden het woord en dankten den Heer Houben voor de prettige en loffelijke wijze, waarop hij z'n beide functies had waargenomen. Zij prezen z'n streven naar verbetering in de technische hulpmiddelen bij de landmeetkundigt dienst, waardoor de Kadastrale dienst was verrijkt met enkele der modernste instrumenten op dat gebied. Ook onze voorzitter sprak nog een kort woord. Hij dankte voor de gemoedelijke en prettige wijze waarop het bestuur steeds was ontvangen en te woord gestaan en zeide de overtuiging te hebben, dat de Heer Houben persoonlijk wel waardering had voor het werk en de ontwikkeling van den tekenaar van het kadaster, doch dat het hoofdzakelijk aein de tijdsomstandigheden had gelegen, dat deze waardering niet in daden is kunnen worden omgezet. De Heer Houben antwoordde alle sprekers afzonderlijk in een

Orgaan der Vereeniging TAK | 1942 | | pagina 10