8 onder zich houden van werk, de omvangrijkheid van z{n eigen district kunstmatig op te schroeven, uit vrees voor overcompleet te worden en kans op overplaatsing of in het gunstigste geval detachering. Misschien is in deze tijd deze vrees te hegrijpen of althans te vergeven, de handelwijze dient onvoorwaardelijk te worden afgekeurdomdat de dienst er door wordt ontwricht. Geen werk vloeit naar de "tekenkamer" en daar komt men tot het zo gehate "werkzoeken"Meerdere voorbeelden zijn er, dat in Juni-Juli, het seizoen voor afwerking gewone dienst, bijv. reeds moet worden of wordt begonnen met de jaarlijkse bijwerking, welke officieel en bij een goede organisatie pas einde November mag en kan aan vangen Dergelijke "werkzoeker^1* bederft de goede stemming, en doet de ijver verslappen. Hetgeen men te doen krijgt mist de noodzaak, en dergelijke werkzaamheden zijn geenszins bevorderlijk voor het aankweken van liefde voor het werk.? en dus schadelijk voor het dienstbelang. Wij schreven het reeds in ons orgaan no. 1, le jaargang, en herhalen het nogmaals; Voor'een goede reorganisatie is nodig: loover te gaan tot afschaffing van de districten; 2o. aan het hoofd van het bureau grotere bevoegdheden te geven alle ambtenaren van de landmeetkundige dienst onder zijn onmiddellijke leiding te plaatsen; 4o. er streng de hand aan te houden, dat de landmeter zijn veldwerken, volledig afgewerkt en zo spoedig mogelijk bij het hoofd van het bureau inlevert; 5o. de opleiding van tekenaars voor het verrichten van veld- werkzaamheden onverwijld voort te zetten; 60. het aantal velddagen van de landmeters op te voeren en

Orgaan der Vereeniging TAK | 1942 | | pagina 7