9 /an het Kadaster. In hoeverre de Dienst voor B.L.W. ook hiervan zou kunnen profiteren, en misschien de opleiding en het C.T.O. hieraan iienstig zouden kunnen worden gemaakt, willen we een volgende naai behandelen. Men wiege zich niet in slaap door alleen te denken aan de huidige abnormale tijden, doch bedenke, dat straks een dubbele energie zal worden gevergd. Men zorge klaar te zijn om t.z.t. aan alle mogelijkheden het hoofd te kunnen bieden, en bereide zich thans reeds voor op een snelle aanpassing en wederopbouw. PROMOTIEKANSEN De schrijvers bij de belastingdienst zijn door het verschijnen van circulaire no. 3144 uit hun isolement verlost. Ze kunnen nu» wanneer ze zelf tenminste de nodige energie willen tonen en ontwikkelen,, van een behoorlijk bestaan verzekerd zijn. Niet alleen de betrokkenen zijn daarmede gebaat. De belasting dienst verschaft zich op deze wijze een corps ambtenaren» dat met liefde en opgewektheid z?n werk zal verrichten. Thans immers weten de schrijvers» dat ijver en accuratesse beloond kunnen worden met een behoorlijke promotiekans. Dit zal voor hen onge twijfeld een prikkel zijn om het hun opgedragen werk met opgewekt heid te verrichten. Tot nog toe ontbrak deze prikkel. Zij kwamen immers toch niet verder dan schrijver ie klasse en waarom zouden zij zich inspan nen» om zich het meer moeilijke werk eigen te maken. In vele ge vallen maakten ze daardoor zelfs het aanstellen van adjunct- commiezen overbodig, ontnamen ze aan een ander een promotiekans, waarvoor ze zelf toch niet in aanmerking kwamen. Tevens is door het verschijnen van voornoemde circulaire de eindrang adjunct-commies voor de ambtenaren aan de kantoren van de hypotheken» het kadaster en de scheepsbewijzent opgeheven. De tekst van de voornaamste wijzigingen en aanvullingen van het Ambtenarenbesluit Belastingdienst luidt als volgt: "Artikel 91» Tot adjunct-commies zijn benoembaar de ambtenaren die voldaan hebben aan het examen van adjunct-commies. Schrijvers le klasse, die tenminste 2 jaren de maximumbezoldiging ais zodanig hebben genoten, kunnen, zonder dat zij aan het in 'het vorig lid bedoeld examen hebben voldaan, tot adjunct-commies worden benoemd, indien zij geschikt en bekwaam worden geacht aan het bureau of kantoor, waaraan zij zijn geplaatst» voorkomende werkzaamheden behorende tot de normale taak van een adjunct-commies, te ver richten "Artikel 94. Tot het examen voor adjunct-commies worden toege laten de ambtenaren die voldaan hebben aan een der examens voor schrijver le klasse." "Artikel 101c Tot schrijver le klasse zijn benoembaar de ambte-

Orgaan der Vereeniging TAK | 1942 | | pagina 8