CHEF DE BUREAU De eenvoudige schrapping van enkele woorden maakt de aanstellin van een teekenaar van het kadaster tot chef de "bureau aan een kan toor van den Landmeetkundigen Dienst en van den Ruilverkavelings- dienst mogelijk (zie circ. 3155)» Deze maatregel zal een groote verandering brengen in de werk wijze van den inwendigen dienst- op die bureaux. De benoeming van chefs de bureau kunnen we als promotiekans voor de teekenaars van het kada,ster buiten beschouwing laten, want als zoodanig is deze, vooralsnog, van weinig betekenis. Daarvoor is niet alleen het aantal teekenaars, dat voorden benoeming in aanmerking komt, veel te gering, doch is ook de belooning veel te laag. In dit raam dient deze nieuwigheid bij het kadaster niet te worden bekeken. Wij zien er meer in de*» wensch van de departementale leiding om daardoor tot een strengere toepassing en een scherpere door voering te komen van de, in de aanschrijvingen d.d, 7 Januari 1939 en 16 Januari 1940 gegeven aanwijzingen voor de werkzaamhedrsi van den kadastralen dienst. Tevens zien we daarin een erkenning ian onzey in ons vorig orgaan nog eens naar voren gebrachte grieven tegen de slappe toepassing van de in die aanschrijvingen gegeven voorschriften. Door de aanstelling van een teekenaar-chef de bureau wordt de verdeeling van het werk in diens handen gelegd en komt dus de volle verantwoordelijkheid daarvoor op hem te rusten., Door een juiste opvatting van zijn functie, met medewerking van de overige teekenaars, krijgt hij de verantwoordelijke taak om te bewijzen, waartoe een goede werkverdeeling in het belang van den dienst kan leiden en tot welke betere prestaties de teekenaar in het algemeen in staat is. Een taak, welke onmogelijk alleen door den chef de bureau kan worden volbracht De nieuwe functionaris dient zich hiervan wei bewust te zijn en zich naast chef in de eerste plaats collega te blijven voelen. Zoo dienen de overige teekenaars hem ook te beschouwen en zich daarnaast rekenschap te geven van het feit, dat deze collega óók verantwoordelijk wordt gesteld voor hun werk! Collega's! Begrijpt, dat hier een kans ligt voor een betere waardeering van onze positie. Staat als één man achter onze ge meenschappen jke zaak en maakt de taak van den chef de bureau niet noodeloos zwaar. Schenkt hem 'Jw volle vertrouwen. Werkt allen mee in het belang van den dienst en in Uw eigen belang. Thans moet kunnen blijken, dat: 1. het belang van den dienst een grootere inschakeling van den te ekenaar eischt; 2. de teekenaar van het kadaster reeds lang geen "teekenaar" meer is, doch op een hooger plan staat; 3« er van zijn kunnen een veel nuttiger gebruik kan worden gemaakt

Orgaan der Vereeniging TAK | 1942 | | pagina 13