iemand zijn, die in of nabi j Den Haag woont; c. op één dag is een vijfde meetarbeider noodig; de overige dagen kan met vier meetarbeiders volstaan worden" 9Terrein Ten aanzien van het terrein, waarin de metingen op het examen moeten worden verricht, komt het de commissie wenschelijk voor de keuze geheel aan de examencommissie over te laten. Deze wordt hoi. geheel bepaald door de plaats, waar het tweede gedeelte wordt afgenomen, in het bijzonder met betrekking tot de openbare midde len van vervoer, welke voor het bereiken ervan ter beschikking staan op het oogenblik, dat het examen wordt gehouden. De examen commissie, welke over plaatselijke bekendheid beschikt, zal daar bij doeltreffender kunnen te werk gaan. 10' Vorm van het uit te reiken diploma. De commissie stelt zich het aan de geslaagden uit te reiken diploma voor als een goedverzorgd stuk drukwerk op stevig documen tenpapier, waarop met de pen de naam, de geboortedatum en de ge boorteplaats van den geslaagde worden ingevuld. Het wordt onderteekend door den voorzitter en den secretaris der examencommissie en gecontrasigneerd door den voorzitter en den secretaris der N.L.F. De inhoud ware als volgt in te richten: Diploma Op grond van een door hem met gunstig gevolg afgelegd examen, in o c te gehouden namens de NeIerland scha Landmeetkundige Federatie, is aan geboren den te dit diploma van landmeettechnicus (N.L.F.5 uitgereikt Voor het Hoofdbestuur der Nederlandsche Voor de examencommissie, Landmeetkundige Federatie, Voorzitter. Voorzitter. Secretaris. Secretaris. 11Kostenberekening en financiering van het examen. In verband met de sindsdien gewijzigde omstandighedenvooral op het gebied van de arbeidsloonen der meetarbeidersmeent de commissie, dat de kostenberekening van 1934 niet ongewijzigd kan worden gehandhaafd. Ook gij stelt zich op het standpunt, dat de examinatoren - behoudens vergoeding van de noodzakelijke onkbsten- hun werk belangeloos zullen willen verrichten en dat de benoodigde instrumenten en meetgereedschappen van verschillende overheidsdien sten gratis in bruikleen zullen kunnen worden verkregen. Stelt men het dagloon van een meetarbeider op f 5.dan be draagt dit per week (voor 7 candidaten) f 125---, d.i. f 18. per candidaat. Naar het oordeel der commissie moet dit bedrag, voor vergoeding van reis- en verblijfkosten der examinatoren en administratieve uitgaven, worden verhoogd tot f 35-per candidaat Hiertegenover kan als bron van inkomsten worden gesteld een examen-

Orgaan der Vereeniging TAK | 1942 | | pagina 9