uitkomsten), Insnijding van punten Voorwaartsche insnijding. Aohte/-waartsche insnijding), Driehoeksrneting (Inrichting eerier driehoeksmeting in verband met de berekening. Contröle op en vereffèning van de gemeten hoeken. Bepaling van de lengten der zijden van een driehoeksnetBerekening van de coördinaten van de hoekpunten van een driehoeksnet), Veelhoeksmeting (Vormen van veelhoeken. Berekening van een volledig aangesloten veelhoek. Bestrijding van den invloed van fouten bij veelhoeksmeting. Bijzondere gevallen van veelhoeksmeting)Aansluitingsmethoden Inleiding. Ge1ijkvormigheidstransformatie Affine aansluiting van drie punten. Toepassing, van de coördinatentransformatie DEEL E. Indirecte lengterneting (Methoden van indirecte lengte meting. DradenafstandsmetersDubbelafstandsmetersAfstands- meters met vaste basis. Af standsmeting met hellende vizierlijn. Onderzoek en nauwkeurigheid van afstandsmeters), Tachymetrie (Opgaven der tachymetrie. VeldtachymetrieNauwkeurigheids- taehymetrie. Meting met een planchet), Fotogrammetrie (Algemeene theorie van de uitwerking van foto's tot kaarten. Bepaling van paspunten. Fotografische opnamen. Toepassing der fotograrametrie t.b.v. topografische kaarten op schalen 1 5000 en kleiner. Id I 5000 en grooter). DEEL F. Het Kadaster (Het Kadaster. De hypotheekbewaring) Landmeetkundig werk in de weg-en waterbouwkunde Beschrijving der opgaven» Organisatie en uitvoering der opmetingen. Uitzetten van de as en van de grenzen. Uitzetten van grondwerken en van kunstwerken. Uitzetten van cirkelbogen zonder gebruik van een meetkundigen grondslag. Uitzetten van cirkelbogen met overgangs- bogen), Landmeetkundig werk bij stedelijke diensten (Vervaardi ging van kaarten voor geraeentelijke diensten en bedrijven. Uit breidingsplan.. Uitzetten van gebouwen), Hydrografische me tingen, (Peilingen. Stroomsnelheidsmetingen. De sextant en de octant), Landmeetkundig werk bij exploraties (Geologische exploraties. Traceeren van wegen en pijpleidingen voor exploratiedoeleinden) Reeds spoedig na het verschijnen was het boek geheel uitver kocht., We hebben de publicatie van het voorgaande opgehouden, om dat er sprake was van een herdruk. Tot onzen spijt moeten we echter berichten- dat hiervan voorloopig wel niets zal komen. Het boek is in onze bibliotheek aanwezig. DE HYPOTHECAIRE EN KADASTRALE BOEKHOUDING door Soutendijk-Mulder Blijkens een mededeeling in het Huishoudelijk Orgaan no. 99 van de Vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde, hebben de pogingen dezer vereeniging om een nieuwe bewerking van het vooral in kadastrale kringen bekende boek te verkrijgen, tot een zeer bevredigend resultaat geleid. De uitgever van het boek, de Heer Van Loon te Tiel, deelde den Heer F. Harkink mede, dat het werk geenszins uitverkocht is. Van de oorspronkelijke oplage van den tweeden druk, groot 750 ex., zijn er nog ca 550 over. Het

Orgaan der Vereeniging TAK | 1942 | | pagina 12